Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Niedzielski o nowych obostrzeniach

2
Podziel się:

Wiele wskazuje na to, że od najbliższego weekendu wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Znacznie ograniczony może zostać ruch graniczny na południu kraju. Minister Adam Niedzielski zapowiada zmiany dla powracających z Czech czy Słowacji.

Koronawirus w Polsce. Niedzielski o nowych obostrzeniach
Adam Niedzielski zapowiedział, ze możliwe są zmiany na granicach już w przyszły weekend (KPRM, Krystian Maj)
bEEaZRWt

Adam Niedzielski był gościem TVP Info w poniedziałek wieczorem. Mówił w nim m.in. o planach rządu na kolejne obostrzenia związane z koronawirusem. Obowiązujące obecnie wygasają bowiem wraz z końcem miesiąca.

Minister Zdrowia podkreślał, że sytuacja w kraju jest bardzo zróżnicowana i poziom wykrywanych zakażeń w niektórych regionach znacząco przekracza średnią krajową. Wspomniał tu choćby o województwie warmińsko-mazurskim.

Konkretne decyzje co do dalszych ograniczeń zostaną podjęte i zakomunikowane we wtorek, najpóźniej w środę.

bEEaZRWv
Zobacz także: Dr P. Grzesiowski: połączenie maseczki bawełnianej i chirurgicznej to dobry pomysł

Niedzielski wspomniał, że w grę wchodzi chociażby zmiana zasad na południowej granicy Polski.

bEEaZRWB

- Pierwszym naturalnym krokiem będzie wprowadzenie ograniczeń w ruchu między naszymi południowymi sąsiadami a Polską. Chcemy, aby osoby, które wjeżdżają do Polski musiały wykazać się negatywnym testem w kierunku koronawirusa. Jeżeli takiego testu nie mają, to będą musiały odbywać kwarantannę - stwierdził szef resortu zdrowia.

To samo ma dotyczyć Polaków wracających zza południowej granicy. - Najlepiej będzie wykonać sobie test w kierunku koronawirusa na 48 godz. przed powrotem, albo liczyć się z koniecznością kwarantanny - powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia szacował, że do jesieni rząd planuje zaszczepić 60-70 proc. dorosłej populacji Polski. To oznacza ponad 20 mln osób. Konkretne daty jednak nie padły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEaZRWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
A.Leper¾
7 miesięcy temu
ALERT Obywatelski colibrii Sytem Proszę o wsparcie każdego dnia Bielsko-Biała jednostka 18 Batalion L.P Zgromadzenie zostanie zgłoszone jutro o 9 rano ok 12:00 spotkamy się Wszyscy Zbieramy się w celu zdobycia 100tys podpisów. Poprosimy wspolnie o powołanie niezależnej komisji od spraw bezpieczeństwa i kontroli narodowego programu szczepień pod nadzorem Wojskowym i cywilno prawnym. Sąd właściwy suwerenny. Powód Doszło do złamania tratkatu ONZ. mowa o zakazie używania oraz produkowania broni biologicznej ! Jeśli broń nie powstała mamy przestępstwo Federalne związane z nielegalnym uzyskaniem Patentu na Coronawirusa 7 nowy Patogen. Tak więc dokonano przestępstwa federalnego w 2018-2019 roku. Wprowadzenia narodowego programu szczepień w obliczu federalnego przestępstwa, zwiazanrgo z tym wirusem jest i będzie karane jak Ludobujstwo przy użyciu broni biologicznej. Ponad 150 tysięcy ofiar którym nie udzielono pomocy medycznej zmarło. Patent na Korone ! Zbieramy się musi nas być minimum 100 tyś Błagam Polsko orzeł Biały
Gucio
7 miesięcy temu
Czy ten pan mógłby w końcu wymyślić coś własnego i oryginalnego,a nie tylko powielać durne pomysły kolegów ze starszej klasy?