Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Zapadły ważne decyzje, wracają godziny dla seniorów

- Ochrona seniorów to sprawa najważniejsza - zapewnia premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, wracają godziny dla seniorów w sklepach i aptekach od godz. 10 do 12. Zmiana wejdzie w życie od czwartku 15 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus w Polsce. Konferencja premiera Morawieckiego i ministra Niedzielskiego (Fot: PAP/Piotr Nowak, Piotr Nowak)

- Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, strategiczne założenia na najbliższe tygodnie to ograniczenie liczby zgonów i zapewnienie bezpieczeństwa seniorom.

- Kolejnym celem jest utrzymanie gospodarki na normalnych obrotach, przy wprowadzaniu obostrzeń. Najbardziej wrażliwe branże nadal będą miały nałożone ograniczenia, ale strategia zakłada, by nie doprowadzić do zamknięcia gospodarki, jak miało to miejsce w marcu - dodał.

Premier zapowiedział powrót godzin dla seniorów. W sklepach i aptekach w godzinach 10-12 zakupy robić będą mogły jedynie osoby po 60 roku życia. - Godziny dla seniorów zaczną obowiązywać od czwartku 15 października. Wtedy też poinformujemy o kolejnych decyzjach - zapowiedział Morawiecki.

Obejrzyj: Koronawirus zaskoczył rząd? Ekonomista ocenia

Pomoc dla DPS-ów

- Przekażemy 38 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej, dla lepszego zabezpieczenia sanitarnego - zapowiedział premier Morawiecki. Jak podkreślił, najważniejsza kwestia to ochrona seniorów.

- Osoby po 60., a przede wszystkim po 70. roku życia są najbardziej narażone na utratę życia i zdrowia. Nowe reguł, które wytyczamy, muszą stać się codziennością, szczególnie dla seniorów, którzy powinni się do nich stosować. Apelujemy, by osoby starsze pozostały w domach - powiedział szef rządu.

Od soboty 10 października cała Polska została objęta żółtą strefą. Z najnowszych danych Ministerstwo Zdrowia wynika, że tylko ostatniej doby przybyło 5300 zarażonych osób, na nieco ponad 28 tys. wykonanych testów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2020

Ja kobietkaGodziny dla seniorów tak ale tylko w tych godz i do domu.Pracuje w sklepie i widzę jak starsi ludzie spacerują kilka razy dziennie bo im się nudzi A … Czytaj całość

10-10-2020

PolakA chorzy na raka nie mają pomocy!!!!

10-10-2020

60+Znowu 2 godziny wyłączone z życia A tzw. Seniorzy i tak pójdą na zakupy normalnie

Rozwiń komentarze (1166)