Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Kryzys na granicy. Prof. Belka: To spadło PiS-owi z nieba

- Kryzys ten spadł z nieba Prawu i Sprawiedliwości. Nic lepszego nie mogło się zdarzyć dla władzy jak możliwość stworzenia atmosfery wojny. Trzeba powiedzieć jedno, takie sytuacje, tylko w znacznie większej skali, miały miejsce w Grecji, Włoszech, Hiszpanii. Nas to wtedy w ogóle nie obchodziło. Słyszymy, że Unia nam nie chce pomóc. Unia chce, tylko rząd nie chce, aby Unia się wtrącała, bo wtedy może kształtować ten kryzys dowolnie - powiedział w "Money. To się liczy" prof. Marek Belka, były premier i szef NBP. Był też pytany o słowa posła Roberta Winnickiego z Konfederacji, który na Marszy Niepodległości wykrzykiwał hasła "Polska dla Polaków" i sugerował, że rząd PiS przyjął za dużo osób z mniejszości muzułmańskiej. - Tenże Robert Winnicki jest posłem na Sejm, a nie słyszałem, żeby ktokolwiek z rządu się do tego odniósł. Te hasła są żywcem wyciągnięte z przedwojennych Niemiec. Aż przykro jest jakiekolwiek paralele ciągnąć - dodał.

KOMENTARZE
(29)
zen
3 lata temu
i pomyśleć że tacy jak Belka nami rządzili, włos się jeży na głowie
eryk
3 lata temu
Dajcie spokojnie rządzić. ńie jątrzcie.
cyngiel.
3 lata temu
Dlaczego Polacy nie rozliczają się na ringu . Było by znacznie śmieszniej a również ciekawiej. A tak , przemawiał kocioł garkowi, bo wszyscy są po uczelniach komunistycznych. Są więc niewiele warci .
marcunia
3 lata temu
Najwidoczniej "belce" spadła na głowę belka z nieba? Większej głupoty nie można usłyszeć w publikatorach? I tacy nami rządzili?
Slav55
3 lata temu
A co zrobili twoi towarzysze w 68 roku Marku, wyrzucili żydów z ich ojczyzny Polski.
...
Następna strona