Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwarantanna. Premier: do 30 tys. zł kary oraz mechanizmy śledzenia

Społeczna izolacja potrwa co najmniej do końca świąt wielkanocnych - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, kwarantanna będzie bardziej surowo traktowana. Kary zostaną podwyższone z 5 do 30 tys. zł oraz pojawią się "mechanizmy śledzenia".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rząd zaostrza kary za złamanie kwarantanny. Nawet 30 tys. zł grzywny

Rząd zaostrza kary za nieprzestrzeganie kwarantanny. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że tropem Chin i w Polsce musi być ona przestrzegana, więc jej złamanie będzie surowo karane.

- Wprowadzamy bardziej surowe kary, podnosimy grzywnę z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Pojawią się też mechanizmy śledzenia, czy dany człowiek rzeczywiście przebywa pod adresem, który zadeklarował - powiedział szef rządu

- To bardzo ważne, bo ceną za złamanie kwarantanny może być czyjeś zdrowie i życie, więc musimy to traktować bardzo poważnie. Myślenie, że "mnie to nie dotyczy" jest nam obce. Nie jest właściwe, a może być niebezpieczne - dodał.

- Puste ulice to zwykle smutny widok, ale dziś mnie ucieszył, bo to oznacza, że Polacy poważnie podchodzą do izolacji i zachowania dystansu. Musimy zmniejszać zakres zakażeń, a jednocześnie dostosować społeczeństwo do skutków pandemii. Musimy też przyzwyczajać się do nowej sytuacji, bo jest poważna - podkreślił premier.

Obejrzyj: Tarcza antykryzysowa. "To nie jest zamknięty projekt"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

Można zarobićA czemu nie od razu 100 tysięcy złotych, a co im tam

20-03-2020

JaBardzo dobrze! #wyPADdodomu

20-03-2020

69To już wiadomo skąd będzie 212 miliardów.

Rozwiń komentarze (914)