Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Leasing pracowniczy. Czy to się opłaca

Podziel się:

Współczesny rynek pracy jest bardzo zawiły i rozbudowany. Z jednej strony to dobrze, ponieważ obecnie właściwie każdy jest w stanie znaleźć sobie zajęcie, niezależnie od stopnia kwalifikacji czy doświadczenia. Jednak patrząc z punktu widzenia pracodawcy nie zawsze jest tak różowo - dużo różnych procedur, praw i obowiązków sprawia, że czasem nie opłaca nam się zatrudniać kogoś na stałą umowę, ponieważ realni potrzebujemy go tylko na jakiś czas.

Leasing pracowniczy. Czy to się opłaca
(materiały partnera)

W takiej sytuacji częstym wyborem jest leasing pracowniczy, jednak jak on działa? Jakie są jego najważniejsze zalety i czy ma on rację bytu?

  1. Zalety leasingu pracowniczego
  2. Jak to działa?
  3. Na co zwrócić uwagę

Zalety leasingu pracowniczego

Wynajem pracowników ma kilka dużych zalet, na które pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę. Zaliczamy do nich takie czynniki, jak:

  • możliwość "dobrania" dodatkowych pracowników: jest to najbardziej oczywisty plus. Zamiast zawierać umowy długoterminowe, możemy szybko i sprawnie wesprzeć stałych pracowników poprzez przydzielenie do nich dodatkowej pomocy. Jest to szczególnie użyteczne, gdy np. wykonujemy właśnie jakiś duży projekt, który jednak nie będzie trwał wiecznie, a większej ilości rąk do pracy potrzebujemy tylko na kilka tygodni czy miesięcy;
  • koncentracja na prowadzeniu firmy: dzięki zapewnieniu sobie odpowiedniej ilości osób do pracy, my jako przedsiębiorcy możemy skupić się na tym, co dla nas najważniejsze, czyli na prowadzeniu i rozwijaniu swojego biznesu. Dzięki temu nie musimy już rozdwajać się pomiędzy zarządzaniem firmą, a wspomaganiem pracowników w ich zadaniach;
  • zrzucenie obsługi pracownika na zewnętrzną firmę: większość pracowników działających na zasadzie wynajmu ich usług pracuje poprzez agencje pracy. Dzięki temu nie musimy się przejmować formalnościami związanymi z ich zatrudnieniem - wszystko zrobi za nas firma, która skierowała pracownika do nas.

Oczywiście wynajem pracowników ma również swoje wady, jednak przy odpowiednim zarządzaniu i kontakcie z agencją pracy tymczasowej jesteśmy w stanie je zniwelować. Najważniejsze, aby korzystać z usług rzetelnych pośredników, którzy mają na uwadze zarówno nas, jak i samych pracowników, których dla nas sprowadzają.

Jak to działa?

Jeżeli interesuje nas leasing pracowniczy, w pierwszej kolejności musimy znaleźć agencję oferującą podobne usługi. Obecnie jest to mocno rozwijający się rynek, na który mocno wpłynęli m.in. pracownicy z Ukrainy, musimy być więc ostrożni i rozważni. Dobrze jest wspierać się doświadczeniami innych osób, jeżeli mamy z takimi kontakt, a także mieć na uwadze, aby agencja obsługiwała dobrze nie tylko nas, ale także i samych pracowników. Gdy już znajdziemy dogodne miejsce, najlepiej umówić się na rozmowę z przedstawicielem firmy, podczas której będziemy w stanie omówić wszelkie szczegóły i detale, a także przygotować odpowiednią umowę. Więcej na ten temat dowiesz się na https://wynajempracownikow.pl/.

Na co zwrócić uwagę

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, aby wybrana agencja była rzetelna. Ze względu na bezpieczeństwo własne i naszej firmy nie powinniśmy współpracować z przedsiębiorstwem, które np. posiada opinię strony wykorzystującej pracowników. Musimy pamiętać, że aby leasing pracowniczy się nam opłacał, "dobierani" do podstawowego składu ludzie muszą czuć się dobrze i być zadowoleni, ponieważ dzięki temu będą bardziej oddanymi pracownikami. Wypracowanie kompromisu, który z jednej strony pozwoli nam obniżyć koszty, a z drugiej będzie dobry także dla osób podejmujących pracę jest trudny, jednak przy odrobinie wysiłku jak najbardziej możliwy do osiągnięcia.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany