Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lekarstwa
07.08.2020 21:54

Leki refundowane. Ministerstwo Zdrowia publikuje projekt nowej listy

Ministerstwo Zdrowia publikuje w piątek projekt nowej listy refundowanych leków, a na niej znalazły się po raz pierwszy bezpłatne medykamenty przeznaczone dla kobiet w ciąży. Nowa lista ma obowiązywać od września 2020 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)
Refundowane leki. Na liście leki przeznaczone dla kobiet w ciąży (zdj. ilustracyjne).

O nowym projekcie listy leków refundowanych poinformował na Twitterze wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski. Podkreślił on, że znajdą się na niej m.in. bezpłatne leki przeznaczone dla kobiet w ciąży.

"Projekt zawiera również leki zatwierdzone do refundacji, ale co do których trwają jeszcze ostateczne uzgodnienia co do kształtu i treści programów lekowych. Aby weszły na listę wszyscy uczestnicy danego programu muszą wyrazić zgodę na dopuszczenie nowych produktów do refundacji" - napisał Miłkowski.

Teraz ministerstwo zdrowia czeka na ewentualne uwagi co do listy refundowanych leków. Można je składać do czwartku 13 sierpnia na wyłącznie adres e-mailowy: wykazy-uwagi@mz.gov.pl.

Zobacz też: Bon turystyczny już na stałe? "Mógłby zostać na dłużej"

"Jednocześnie informujemy, że nadal trwają intensywne prace nad ostatecznym kształtem programów lekowych" - czytamy na stronie ministerstwa. "Lista ta będzie sukcesywnie weryfikowana i rozszerzana" - czytamy dalej.

Projekt obwieszczenia ministra zdrowia ma wejść w życie 1 września 2020 roku. Szczegółową listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które znajdą się w tym obwieszczeniu, znajdziesz tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2020

emerytLepiej dla nich aby nie publikowali bzdur. Wydajemy z zona okolo 380 zl. miesiecznie na leki w tym nasercowe i zaden z nich nie ma nawet znizki. Dla … Czytaj całość

08-08-2020

Gość 121Tanie leki są refundowane a specjalistyczne już nie też mi refundacja

08-08-2020

oAoA gdzie na tej liście jest Viagra. Tylko tego nam potrzeba aby 500+ działało tak jak zakładano

Rozwiń komentarze (8)