Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Leki refundowane. Ministerstwo Zdrowia publikuje projekt nowej listy

8
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia publikuje w piątek projekt nowej listy refundowanych leków, a na niej znalazły się po raz pierwszy bezpłatne medykamenty przeznaczone dla kobiet w ciąży. Nowa lista ma obowiązywać od września 2020 roku.

Refundowane leki. Na liście leki przeznaczone dla kobiet w ciąży (zdj. ilustracyjne).
Refundowane leki. Na liście leki przeznaczone dla kobiet w ciąży (zdj. ilustracyjne). (Pexels)
bESCsgcB

O nowym projekcie listy leków refundowanych poinformował na Twitterze wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski. Podkreślił on, że znajdą się na niej m.in. bezpłatne leki przeznaczone dla kobiet w ciąży.

"Projekt zawiera również leki zatwierdzone do refundacji, ale co do których trwają jeszcze ostateczne uzgodnienia co do kształtu i treści programów lekowych. Aby weszły na listę wszyscy uczestnicy danego programu muszą wyrazić zgodę na dopuszczenie nowych produktów do refundacji" - napisał Miłkowski.

Teraz ministerstwo zdrowia czeka na ewentualne uwagi co do listy refundowanych leków. Można je składać do czwartku 13 sierpnia na wyłącznie adres e-mailowy: wykazy-uwagi@mz.gov.pl.

bESCsgcD
Zobacz także: Zobacz też: Bon turystyczny już na stałe? "Mógłby zostać na dłużej"

"Jednocześnie informujemy, że nadal trwają intensywne prace nad ostatecznym kształtem programów lekowych" - czytamy na stronie ministerstwa. "Lista ta będzie sukcesywnie weryfikowana i rozszerzana" - czytamy dalej.

Projekt obwieszczenia ministra zdrowia ma wejść w życie 1 września 2020 roku. Szczegółową listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, które znajdą się w tym obwieszczeniu, znajdziesz tutaj.

bESCsgcJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESCsgde
KOMENTARZE
(8)
Jurek
rok temu
Państwo Polskie !!! Dajcie takie leki na cukrzycę typu 2. aby się wyleczyło około 70 ,% jak w innych krajach eu . Obecne leki to są dla miliardowego biznesu na nieskończoność dla korporacji. !!!
pzdr
rok temu
stwardnienie rozsiane jak zwykle w pompie
wielka łacha
rok temu
składki pobierają i na dowód powinniśmy otrzymywać leki --bo lekarz to już przeżytek tak wysoko zady maja ze nie potrafią leczyć....
bESCsgdf
alga
rok temu
Co rusz lista się poszerza, a na receptach jak znajdzie się choć 1 lek refundowany to sukces. Reszta 100%
188888
rok temu
PIS chce aby Polki rozmnażały się jak króliki, daje 500 plus, to dlaczego kobieta w ciąży ma zero pomocy w tracie ciąży i i po porodzie i 100 procent za leki , bo brak refundacji ??? A do szpitala w razie kłopotów z ciążą ma czekać miesiące w kolejce na patologii ciąży!!!!!!!!!!