Notowania

Liczba przeciwników zakazu handlu w niedziele wzrośnie. Przez zimę

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przewiduje, że liczba przeciwników zakazu handlu w niedziele będzie rosła. - Zimą trudniej zorganizować sobie aktywności na dworze, więc ludzie tęsknią za możliwością swobodnego robienia zakupów - uważa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W 2019 r. zakupy zrobimy zakupy tylko w jedną niedzielę miesiąca (Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

– Będziemy apelowali do rządu o zniesienie zakazu i wprowadzenia w Kodeksie Pracy dwóch wolnych niedziel dla pracowników wszystkich branż, nie tylko handlu. Obecne rozwiązanie ma charakter dyskryminacyjny. Ponadto dorzynany jest polski handel – który nie jest w stanie poradzić sobie z agresywnymi promocjami cenowymi dyskontów – mówi.

Jak informujeserwis Dla Handlu.pl, ZPP przywołuje przy tym badania, z których wynika, że liczba osób popierających zakaz handlu w niedzielę spadła w grudniu o 3 punkty procentowe w stosunku do wyników badań z listopada i obecnie wynosi 28 proc.

Zakaz handlu. Szef OPZZ: 2,5-krotność wynagrodzenia za pracę w niedzielę

Aż 71 proc. Polaków nie chce, żeby politycy urządzali im weekendy. Odsetek zupełnych przeciwników ograniczania handlu w niedzielę w fali grudniowej jest identyczny jak w pomiarze listopadowym – 39 proc. Polaków nie akceptuje tej zmiany w żadnej postaci.

Z przywołanych badań wynika, że im większe ograniczenia, tym więcej przeciwników zakazu – szczególnie w przypadku oceny rozwiązania planowanego na 2020 r. obserwuje się, że grupa „na nie” jest znacznie większa niż grupa "na tak" (54 proc. wobec. 32 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2019

SaskersNie godzę się by jakiś związkowy karierowicz dyktował mi jak mam organizować mój czas, a przy okazji lansował się moim kosztem. Moja sprawa kiedy chcę … Czytaj całość

22-01-2019

i 2969rumcajsSzlak mnie trafi na tą dyskusję o zakazie handlu w latach 50.60.70. wszystkie sklepy zawsze w niedzielę były nieczynne i nikt nie miał pretensji … Czytaj całość

22-01-2019

albinZakazy podyktowana cynizmem , lub doktryną powinny być ANULOWANE ......................... Czas na normalność i powrót od normalnego handlu w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (152)