Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Liczba przeciwników zakazu handlu w niedziele wzrośnie. Przez zimę

152
Podziel się:

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przewiduje, że liczba przeciwników zakazu handlu w niedziele będzie rosła. - Zimą trudniej zorganizować sobie aktywności na dworze, więc ludzie tęsknią za możliwością swobodnego robienia zakupów - uważa.

W 2019 r. zakupy zrobimy zakupy tylko w jedną niedzielę miesiąca
W 2019 r. zakupy zrobimy zakupy tylko w jedną niedzielę miesiąca (East News, ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

– Będziemy apelowali do rządu o zniesienie zakazu i wprowadzenia w Kodeksie Pracy dwóch wolnych niedziel dla pracowników wszystkich branż, nie tylko handlu. Obecne rozwiązanie ma charakter dyskryminacyjny. Ponadto dorzynany jest polski handel – który nie jest w stanie poradzić sobie z agresywnymi promocjami cenowymi dyskontów – mówi.

Jak informujeserwis Dla Handlu.pl, ZPP przywołuje przy tym badania, z których wynika, że liczba osób popierających zakaz handlu w niedzielę spadła w grudniu o 3 punkty procentowe w stosunku do wyników badań z listopada i obecnie wynosi 28 proc.

Zobacz także: Zakaz handlu. Szef OPZZ: 2,5-krotność wynagrodzenia za pracę w niedzielę

Aż 71 proc. Polaków nie chce, żeby politycy urządzali im weekendy. Odsetek zupełnych przeciwników ograniczania handlu w niedzielę w fali grudniowej jest identyczny jak w pomiarze listopadowym – 39 proc. Polaków nie akceptuje tej zmiany w żadnej postaci.

Z przywołanych badań wynika, że im większe ograniczenia, tym więcej przeciwników zakazu – szczególnie w przypadku oceny rozwiązania planowanego na 2020 r. obserwuje się, że grupa „na nie” jest znacznie większa niż grupa "na tak" (54 proc. wobec. 32 proc.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(152)
Kaluuche
3 lata temu
Zapis w kodeksie pracy dwóch wolnych niedziel wydaje się sensownym pomysłem, bo ta ustawa to jedno wielkie nieszczęście.
adamus
3 lata temu
Jeszcze nie tak dawno zwolennikow i przeciwników tej ustawy było mniej więcej po równo, ale im dalej w las, tym liczba przeciwników rośnie. Moim zdaniem to efekt skandalicznych wypowiedzi i działań solidarności. Nie dość, że przygotowali kiepską ustawę to jeszcze to co mówli i co robili wobec np. bogu ducha winnej żabki to było coś niesłychanego – przykłady arogancji, buty i pychy.
Milik
3 lata temu
Za pomocą ustawy o zakazie handlu w niedziele „Dorzynany jest polski handel” – doprawdy lepiej tego nie można ująć.
abcX
3 lata temu
Ważne, że KK zadowolony... A oni potrafią namówić 5% elektoratu do głosowania na konkretną partię.
ejw
3 lata temu
pracuję w handlu i to co się dzieje w soboty popołudniu to amagedon. nikt nie chce wtedy pracować, bo każdy się boi tego, co będzie. teraz podobnie zaczyna robić się w piątki. jest ogromna różnica w ruchu pomiędzy tym, jaki był kiedy zakaz obowiązywał w dwie niedziele a tym, jaki jest teraz. masakra. jestem za zmianami w kodeksie pracy!
...
Następna strona