Notowania

Małżeństwo z Łodzi wygrało z mBankiem. Dostanie 62 tys. zł

Barbara i Krzysztof K. wygrali z mBankiem. Małżeństwo, które ponad 10 lat temu zaciągnęło kredyt we frankach, domagało się zwrotu ponad 62 tys. zł niesłusznie zapłaconych rat. Dopiero w apelacji sąd przyznał im rację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Sąd w Łodzi nie miał wątpliwości. mBank będzie musiał oddać pieniędze frankowiczom

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, małżeństwo sądziło się z bankiem od 2015 roku. Zarzucało instytucji, że ta stosowała w ich umowie kredytowej z 2006 roku klauzule niedozwolone. W efekcie kredytobiorcy nie wiedzieli, w jaki sposób obliczane jest oprocentowanie kredytu ani na jakiej podstawie ustalany jest kurs walut.

We wrześniu 2017 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia uznał jednak, że pieniądze frankowiczom się nie należą. Bo przy podpisywaniu umowy byli informowani o ryzyku, związanym z zaciąganiem kredytu w walucie obcej. I sprawę oddalił. Również dlatego, że klienci banku nie udowodnili, że klauzule zawarte w umowie kredytowej były niedozwolone.

Zobacz też: Bankowcy torpedują raport w sprawie frankowiczów. Prezes NIK odpiera zarzuty

Małżeństwo jednak nie dało za wygraną i zdecydowało się na apelację. Szczególnie, że to właśnie w ich sprawie wypowiedział się UOKiK, przyznając rację klientom. Sąd pierwszej instancji stanowiska Urzędu pod uwagę jednak nie wziął.

W poniedziałek wyrok wydał Sąd Okręgowy w Łodzi i uchylił wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego. Zdaniem sędzi mBank przeliczał kurs franka w sposób dowolny, korzystny przede wszystkim dla siebie.

Sąd zmienił więc wyrok pierwszej instancji i nakazał mBankowi zapłatę 62 tys. zł wraz z odsetkami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: frankowicze, wyrok, sąd, łódź, mbank, gospodarka polska
Źródło:
WP Finanse
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-12-2018

ryzko stronA gdyby kurs CHF do PLN poszedł w dół i bank nie tylko nie zyskał, a stracił na tej umowie, i bank by pozwał stronę umowy kredytowej o naprawienie … Czytaj całość

25-12-2018

samoeljeżeli bank przeliczał walutę w niedozwolony, zawyżony sposób, to rzeczywiście należy się zwrot, ale to nie znaczy, że wszystkie kredyty frankowe są … Czytaj całość

25-12-2018

JARASSSąd Rejonowy,a Sąd Okręgowy,jedno Prawo,a dwa różne werdykty. Takie rzeczy tylko w Polsce.

Rozwiń komentarze (43)