Trwa ładowanie...
bESzedhN
Notowania
Przejdź na

Mandat za brak maseczki. "Stosujemy w ostateczności"

Coraz więcej Polaków z wykrytym koronawirusem, co zamierza robić policja, by dyscyplinować obywateli do przestrzegania obostrzeń? - Nakaz zakrywania nosa i ust wprowadzony jest rozporządzeniem Rady Ministrów na podstawie ustawy. A więc jest upoważnienie, by policja czy służby sanitarne ten przepis egzekwowały. Osoby, które nie chcą się stosować, nie reagują na pouczenia są karane mandatem do 500 zł. Inspekcja sanitarna może za niestosowanie się do nakazów i zakazów nałożyć karę od 5 tys. do 30 tys. zł - powiedział w programie "Newsroom" Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego policji. - Policjanci, gdy już wystawiają mandaty, zwykle jest to właśnie kwota 500 zł. Dla policjantów to już ostateczność, stosuje się ją wobec osób niezdyscyplinowanych- podkreślił.

0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
bESzedhZ
KOMENTARZE
(9)
hela
rok temu
Nie ma żadnych jasnych przepisów prawnych dotyczących noszenia szmat, w Polsce nie rządzi się dekretami głupich ministrów , no chyba ,że dyktatorskimi.
Manolo
rok temu
Nie macie takich uprawnień, my nie mamy takich obowiązków. Będziecie nie tylko zwracać pieniądze ale i płacić odszkodowania !!!!!!!
Normalny
rok temu
TAAAAAAAAAten wirus działa tylko wtedy, kiedy nie ma maski na twarzy !!!! obowiązkowo : NAKAZ SPANIA W NAMORDNIKU !!!!!!
bESzedir
Karol
rok temu
Nie ma takiej ustawy wiem bo jestem pol.. Jedyne co możemy to kierować sprawę do sądu i z tego co wiem jest umażana.
medyk
rok temu
za co mandaty noszenie tych masek jest nielegalne niema zadnego przymusu ani ustawy na noszenie tego świństwa a poza tym kto nosi to paskudztwo wcześniej czy później będzie miał grzybice płuc i co potem można zadać bardzo dużych odszkodowań od skarbu państwa za przymuszanie noszenia tego świństwa.