Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|

Mandat za spacer z psem. Będzie słono kosztować

1112
Podziel się

Od 10 kwietnia zmieniają się przepisy związane z opieką nad zwierzętami. Za brak smyczy czy kagańca będą mandaty.

Mandat za spacer z psem. Będzie słono kosztować
Spacer z psem może kosztować (Materiały prasowe)
bDSwnAyd

Od 250 do 500 zł może kosztować właściciela spacer ze swoim psem. W przypadku niespełnienia nałożonych zobowiązań taryfy ulgowej nie będzie.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać lada dzień - przypomina "Fakt". Zgodnie z rozporządzeniem z 26 marca 2021 roku zaostrzone prawo wejdzie w życie 10 kwietnia.

Zobacz także: Wataha dzikich psów zaatakowała dziecko. Przerażające nagranie z monitoringu
bDSwnAyf

Jak pialiśmy w money.pl, karze podlegać będą opiekunowie psów, które biegają bez smyczy w miejscu publicznym. Grozi za to mandat 250 złotych.

Opiekunowie - to słowo jest tu kluczowe, bo mandat grozi nie tylko właścicielowi czworonoga, ale również temu, kto faktycznie sprawuje nad nim opiekę.

- Więcej praw dla zwierząt to więcej odpowiedzialności dla ich właścicieli oraz opiekunów – mówiła nam Kamila Siedlarz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żorach.

bDSwnAyl

Jeszcze bardziej dotkliwe będą kary w przypadku, kiedy pies jest rasy uznawanej za agresywną. Dotyczy to także psów ras, które nie zostały wpisane na listę ras niebezpiecznych, ale mają one agresywne usposobienie.

Eksperci wymieniają głównie amstaffa czy dobermana, ale warto też wiedzieć, że za 60 proc. pogryzień i napaści na dzieci w Polsce odpowiadają kundle.

Jeśli dojdzie do zagrożenia życia lub zdrowia innych osób, mandat będzie wynosił już 500 zł.

bDSwnAym

Sankcje grożą też za brak kagańca i smyczy podczas przewożenia zwierzęcia publicznymi środkami transportu. Ale również kary będą w sytuacjach, gdy pies jest trzymany na nieogrodzonej posesji, a nie ma smyczy czy kagańca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSwnAyG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1112)
emeryt
1 tyg. temu
i wreszcie i jeszcze podatki i tysiac mandatu za nie sprzątniecie psiej kupy z chodnika.i tysiąc mandatu za zostawianie samotnego psa w domu ,który całodziennym ujadaniem doprowadza okolicznych mieszkańców do szału
myliłem się?
1 tyg. temu
A do tej pory nie było za to mandatów? To byłem w błędzie?
kolejny
1 tyg. temu
dowód że w tym kraju nierząd faworyzuje tylko meneli plus. wszystkich innych trzeba doić
bDSwnAyH
Prawda
1 tyg. temu
A za łamanie przepisów ograniczających prędkość 200 zł
JKL
1 tyg. temu
Brawo
...
Następna strona