Notowania

Michał Dworczyk wchodzi do rządu. Będzie ministrem bez teki

Dotychczasowy szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk we wtorek został powołany w skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Będzie ministrem bez teki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Michał Dworczyk będzie ministrem bez teki w rządzie Mateusza Morawieckiego (Fot: PAP/Leszek Szymański)

Dotychczasowy szef KPRM otrzymał nominację wraz z kilkoma innymi ministrami. Objął stanowisko członka Rady Ministrów, a mówiąc inaczej - ministrem bez teki.

W podobnej roli co Dworczyk ma występować Michał Woś, który do rządu wszedł w miejsce Beaty Kempy i ma zająć się pomocą humanitarną.

Wracając jednak do Michała Dworczyka. To były wiceminister obrony narodowej, który w grudniu 2017 roku odszedł z resortu, by zająć stanowisko szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

Na tym stanowisku Dworczyk zastąpił wspomnianą Beatę Kempę. Nie wiadomo jeszcze, czy rolę ministra będzie mógł łączyć ze stanowiskiem szefa KPRM.

Dworczyk przez ostatnie 1,5 roku był jednym z najbardziej zaufanych ludzi premiera Mateusza Morawieckiego. To on negocjował koalicje w kluczowych województwach po wyborach samorządowych, był również członkiem delegacji, która rozmawiała wiosną ze strajkującymi nauczycielami.

W ostatnich tygodniach głośniej niż o jego działalności politycznej było o oświadczeniach majątkowych.

- Szef kancelarii premiera jest udziałowcem spółki współfinansującej szkoły działające pod patronatem Opus Dei, ale nie wpisuje tego do oświadczeń majątkowych - donosił portal Oko.press.

"Uprzejmie informuję, że w 2008 roku zapisałem moje dziecko do przedszkola prowadzonego przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny Sternik. Dokonując zapisu uiściłem opłatę wpisową, która de facto była nabyciem 0,13 proc. udziałów spółki, będącej organizacją non profit, Rodzice dla Szkoły" - odpowiedział na Facebooku szef KPRM.

Michał Dworczyk w Sejmie
Edukacja dzieci Michała Dworczyka. Oko.press: zatajone udziały ministra

Przyznał, że zapomniał wpisać tego do oświadczenia majątkowego, ale niezwłocznie złożył już jego korektę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: michał dworczyk, kprm, rekonstrukcja rządu, szef kprm, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-06-2019

CynikCzyli minister darmozjad od niczego!!!! Z pensją. Przywilejami, kierowcą i samochodem to jest baaardzo dooobra zmiana

04-06-2019

EKONOMISTAjeszcze jeden oszust zapomniał wpisać udziały w spółce przez 10 lat cieszcie się Pisowscy wyborcy a wam dadzą 500 ,00 a sami wezmą 70,000,00

04-06-2019

Ryś 53Przeczytałem w tytule, że zastąpi Kempę, a w czym, w nic nie robieniu?

Rozwiń komentarze (23)