Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

"Mój prąd". Rusza drugi nabór wniosków o dofinansowanie

33
Podziel się:

Każdy, kto chciałby otrzymać od państwa dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, może już składać wnioski w drugim naborze programu "Mój Prąd". Resort cyfryzacji przypomina, że można je złożyć bez wychodzenia z domu.

Program "Mój Prąd" to ma być sposób na niższe rachunki. Wszystko dzięki instalacji fotowoltaicznej.
Program "Mój Prąd" to ma być sposób na niższe rachunki. Wszystko dzięki instalacji fotowoltaicznej. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

"Mój prąd" to program dedykowany finansowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV) dla osób fizycznych. Pieniądze mają być przeznaczone na rozwój przydomowych źródeł energii odnawialnej (np. niewielkiej elektrowni słonecznej).

Oferowane dofinansowanie w formie dotacji pokrywa do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie.

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie potrwa do 18 grudnia 2020 r.

Wniosek można zanieść do siedziby Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wysłać go tam pocztą tradycyjną.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Resort cyfryzacji zachęca jednak, by robić to przez internet i bez wychodzenia z domu. - Aby online złożyć wniosek o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu Załatwienie tej sprawy zajmuje tylko kilka minut - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski, cytowany w komunikacie resortu.

- Zainteresowanie naszą e-usługą pokazuje, że wiele osób na nią czekało. W pierwszym naborze skorzystało z tej możliwości kilka tysięcy osób – dodaje szef MC.

Co trzeba załączyć do wniosku? Musi się tam znaleźć przede wszystkim kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej. Co istotne, kopia faktury powinna być opatrzona adnotacją "Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”.

Ponadto załączyć trzeba również dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie, zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy oraz oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji (o ile ma się odpowiednie kwalifikacje).

W pierwszej edycji programu "Mój prąd" państwo przyznało 132 miliony złotych dofinansowania dla ponad 27 tysięcy instalacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Maura
4 lata temu
Czytałam artykuł i komentarze. Niestety nawet i tutaj są zwolennicy i przeciwnicy. Osobiście poprzez solartime ma swoje panele i mniej płacę.
Witek
4 lata temu
Oprócz programu 'Mój prąd' od 01 stycznia 2019 można odliczyć 18% kosztów całej instalacji w ramach ulgi podatkowej rozłożonej do 6 lat, oraz zmniejszony został podatek VAT instalacji fotowoltaicznych montowanych na gruncie lub budynku gospodarczym z 23% na 8%. Także korzyści z własnej domowej elektrowni są duże. Solartime pomaga klientom poprawnie złożyć wnioski.
WC Duck
4 lata temu
Ten program to jeden wielki walek.Dofinansowania nie ma i nie bedzie.Klamia juz w zywe oczy.
Elekyryk
4 lata temu
Pewnie domy wolnostojace otrzymaja dotacje jak juz zakupia sprzet.To jest bardzo podobnie jak z samochodami elektrycznymi.Poczstkowo zasilanie za darmo na stacjach Orlenu.Teraz trzeba placic za prad i czekac na zwrot za zakup bardzo drogiego miejskiego auta.
Amper
4 lata temu
Jeszcze trochę rodacy pomontują solary i przyjdzie szybko czas na opodatkowanie tak żeby zwrócic z nawiązką. Kartofel Sasin to potem będzie rekompensował , ha ha
...
Następna strona