Notowania

Morawiecki w Mławie. "Smak polskiego chleba - nie do zastąpienia"

- Polska żywność jest najzdrowsza, najsmaczniejsza i musi trafiać na wszystkie europejskie stoły - mówił premier Mateusz Morawiecki w Mławie podczas prezentacji wyrobów regionalnych "Nasze smaki" . Powiedział też, co chce zrobić, by marże rolników były wyższe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Premier Morawiecki pozwolił sobie na wspomnienia nt. smaku polskiego chleba (Fot: PAP/Leszek Szymański)

- Wiecie szanowni państwo, czego mi najbardziej brakowało, jak studiowałem za granicą, w Niemczech czy w Stanach Zjednoczonych? Smaku polskiego chleba. Nie do zastąpienia - mówił w Mławie premier, którego wypowiedź cytuje portal telewizji PolsatNews. I dodał: - To nie to, co amerykańskie tosty, czy jakaś frużelina włoska, czy oranżada niemiecka. To zupełnie niepowtarzalny smak.

W Mławie podczas prezentacji "Polskie smaki", pokazywano produkty wytwarzane przez przedsiębiorców branży spożywczej i regionalnych producentów działających metodami tradycyjnymi.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd chce zwiększyć możliwości dystrybucji produktów rolniczych. - Chcemy skrócić tę drogę - od pola do stołu konsumenta - zapowiedział Morawiecki, którego wypowiedź cytuje PAP. - Chcemy ominąć jak najwięcej pośredników, sklepów, hurtowników. Wtedy marża dla rolnika będzie jak najwyższa, wtedy zyski będą jak najwyższe.

Obejrzyj także: CBA bada skup jabłek przez firmę Eskimos. "Rolnicy są dziś w spirali zadłużenia"

Jak mówił, państwo ma działać na rzecz "polskich producentów, polskich rolników, polskich pracowników". - Dlatego nie dajemy się zepchnąć do narożnika - mówił premier.

Jak dodał, PiS walczy, by polscy rolnicy mieli "europejskie dopłaty do hektara, europejskie warunki gospodarowania i europejskie wynagrodzenia". - To jest nasz cel na kolejne lata - powiedział premier Morawiecki.

Występując w Mławie, premier Morawiecki podkreślał: "My patrzymy na Polskę właśnie przez pryzmat takich miast i takich powiatów jak 30-tysięczna Mława i cały wasz powiat. To jest dla nas ten podstawowy punkt odniesienia. (...) Państwo Polskie musi być obecne w Mławie i takich miastach jak Mława w całej Polsce".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: żywność, mateusz morawiecki, gospodarka, wiadomości, rolnictwo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2019

fackirPrzyjechał NIEMIECKĄ limuzyną na RUSKIEJ ropie i się pucuje ... ech Pinokio ...

11-05-2019

kosmaCzy temu kłamcy jeszcze ktokolwiek uwierzy choć w jedno słowo?

11-05-2019

borysekPiS walczył,walczy i będzie walczył,a rolnicy będą mieli i tak tylko wała.

Rozwiń komentarze (27)