Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Murapol nabył grunty pod inwestycje nieruchomościowe w Warszawie, Krakowie i Łodzi

3
Podziel się:

Grupa Murapol sfinalizowała zakup dwóch działek inwestycyjnych w Krakowie oraz Warszawie, a także podpisała umowę warunkową sprzedaży nieruchomości w Łodzi. Na ww. gruntach deweloper zamierza zrealizować projekty inwestycyjne, w których łącznie powstanie ponad 1,1 tys. lokali.

Murapol nabył grunty pod inwestycje nieruchomościowe w Warszawie, Krakowie i Łodzi
(Pixabay.com)

W Krakowie Murapol nabył działkę pod kolejne budynki będącej już w realizacji inwestycji w dzielnicy Prądnik Biały. Na zakupionym gruncie deweloper zamierza wybudować ok. 570 mieszkań, które powstaną w trzech budynkach wielorodzinnych z podziemnymi halami garażowymi. Łącznie dla zmotoryzowanych mieszkańców przewidziano ponad 800 miejsc parkingowych podziemnych i naziemnych.

W Warszawie Murapol podpisał umowę przenoszącą prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego w dzielnicy Praga-Południe, na którym powstanie budynek z blisko 280 lokalami oraz ok. 120 miejsc parkingowych podziemnych i naziemnych.

Ostatni kontrakt dotyczy umowy warunkowej sprzedaży nieruchomości w Łodzi w dzielnicy Widzew, której zakup zostanie sfinalizowany po nieskorzystaniu przez Miasto Łódź z prawa pierwokupu. Na zakontraktowanej działce Murapol zamierza zrealizować nową inwestycję obejmującą dwa budynki z 260 mieszkaniami, garażami podziemnymi oraz naziemnymi miejscami parkingowymi, łącznie zaplanowanymi dla 262 pojazdów.

- Zgodnie z naszym modelem biznesowym kupno zakontraktowanego terenu inwestycyjnego finalizujemy dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę zaprojektowanej na nim inwestycji oraz uzyskaniu wszelkich niezbędnych decyzji i uzgodnień poprzedzających uzyskanie takiego pozwolenia, w zależności od uwarunkowań faktycznych i prawnych każdej z nieruchomości. Takie podejście, zgodnie z naszą strategią, pozwala nam na realizację naszych inwestycji według zaprojektowanych parametrów i osiąganie założonych marż – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Zakup działek w Warszawie, Krakowie i Łodzi przebiegał również według tego modelu, co oznacza, że na ww. gruntach niebawem uruchomimy budowy – dodaje Nikodem Iskra.

Obecnie Murapol realizuje w Warszawie trzy inwestycje – Murapol Osiedle Praskie przy ul. Wiatracznej, Murapol Atrium Służewiec przy ul. Cybernetyki, a także zakończył pierwszy, z trzech etapów Murapol Osiedle Natura przy ul. Kąty Grodziskie i wkrótce ruszy z kolejnym. W Krakowie deweloper sfinalizował budowę pierwszego budynku osiedla Murapol Parki Krakowa oraz rozpoczął prace dotyczące przygotowania terenu pod budowę kolejnego etapu tej inwestycji. Oprócz tego w stolicy Małopolski realizuje drugi etap projektu Murapol Nowy Złocień przy ul. Agatowej, zaś w podkrakowskiej Wieliczce powstają następne budynki wieloetapowego osiedla Królewskie Tarasy. W Łodzi Murapol kontynuuje realizację swojego flagowego projektu deweloperskiego Murapol Nowa Przędzalnia przy ul. Wróblewskiego, aktualnie w budowie jest 3 i 4 etap.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(3)
Olek
4 lata temu
Ciekawe, w którym miejscu na Prądniku Białym będzie ta inwestycja. Planuję się niebawem przeprowadzać, a Prądnik jest dzielnicą, którą mocno rozważam. Mieszka tu sporo moich znajomych i bardzo dobrze się o tej części miasta wypowiadają. Narzekają trochę na komunikację, ale w Krakowie ciężko jest chyba znaleźć niezakorkowane drogi, więc pod tym względem to chyba jak dla mnie takiego znaczenia...
Klient murapo...
4 lata temu
Murapol to jeden z najgorszych deleloperow jeśli chodzi o obsługę klienta już po zakupie u nich mieszkania. Wszelkie reklamacje są olewane a 5 lat rękojmi to fikcja. Zawsze znajdzie się jakiś powód by reklamacja rozpatrzona była negatywnie. Źle doświadczenia niestety.
Anty murapol
4 lata temu
I znowu będą afery