Notowania

Na poniedziałek zaplanowano przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. VAT. Tym razem powinno się udać

Wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. VAT Kazimierz Smoliński (PiS) poinformował, że komisja ma informacje, że były premier w poniedziałek przed południem stawi się na przesłuchaniu. Nie pojawił się we wcześniej wyznaczonym terminie, bo kolidowało to z innymi jego obowiązkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Członkowie komisji ds. VAT mają nadzieję, że przesłuchanie Donalda Tuska w poniedziałek będzie możliwe

– Mamy informacje od pełnomocnika mec. Romana Giertycha, że Donald Tusk stawi się, ale zobaczymy. Póki się nie stawi, to na razie możemy też tylko teoretycznie uznawać, że będzie. Przesłuchanie rozpocznie się o godz. 11 – poinformował Kazimierz Smoliński, o czym donosi TVP Info.

Potwierdzają się tym samym informacje Wirtualnej Polski o tym, że przesłuchanie w drugim wyznaczonym terminie odbędzie się. Na pierwszym terminie 29 maja Tusk nie pojawił się, gdyż znajdował się na delegacji w Azji.

Jacek Rostowski przed komisją śledczą
Komisja ds. VAT 7 godzin przesłuchiwała Jacka Rostowskiego. "To instrument propagandy"

Wcześniej przewodniczący komisji Marcin Horała informował, że rano do sekretariatu komisji wpłynęło pismo od pełnomocnika Tuska, mecenasa Romana Giertycha dot. niestawienia się szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na przesłuchanie przed komisją.

Obejrzyj: Wyłudzenia VAT. "Działania obecnego rządu idą w dobrym kierunku"

Smoliński dodał, że ma "mnóstwo" pytań do Tuska.

– Na ile premier miał wiedzę o tym, o czym wszystkie służby dookoła miały wiedzę - o wyłudzeniach - a był okres, kiedy premier nadzorował służby. Zobaczymy co potwierdzi – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: donald tusk, komisja ds. vat, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2019

pytającya na kiedy zaplanowano przesłuchanie Jarosława ws. Srebrnej?

16-06-2019

polakKiedy zostanie osadzony ten najemnik !

16-06-2019

vvvNIENAWIDZICIE GO BO SIE GO BOICIE ,A WIELU Z WAS TAK NIEDAWNO MU CZAPKOWALO ,A TO FAJNY FACET ,A CI BLEDOW NIE POPELNIAJA ,NIC NIKOMU NIE UKRADL … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (496)