Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JSA
|

Nauczanie zdalne a powrót do szkół. Resort edukacji wydał dyspozycje

17
Podziel się:

Powrót do szkoły miał miejsce miesiąc temu. Proces w dobie pandemii nie odbył się jednak bez kontrowersji. Ponadto nadal istnieje możliwość wprowadzenia szkoły hybrydowej i nauczania zdalnego. Kiedy może to nastąpić?

Nauczanie zdalne a powrót do szkół. Resort edukacji wydał dyspozycje
Matura próbna 2020. Uczniowie zmierzyli się z arkuszami w domach (PAP, Marcin Bielecki)

Nauczanie zdalne a powrót do szkół. Resort edukacji wydał dyspozycje

Dyrektorzy placówek, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego, będą mogli częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek. Mowa o dwóch możliwych wariantach kształcenia: w postaci szkoły hybrydowej oraz nauczania zdalnego.

Przepisy wdrażane przy konsultacji z MEN zakładają, że dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne).

Nauczanie zdalne a powrót do szkół. Resort edukacji wydał dyspozycje

Powrót do szkoły w dobie pandemii może nadal zakończyć się edukacją w pełni zdalną. ''Jeśli nie będzie utrzymany ostry reżim sanitarny, szkoły mogą już za miesiąc zostać zamknięte'' - podkreślali na początku września przedstawiciele resortu edukacji.

Zobacz także: Dzieci wracają do szkół. Aleksandra Dulkiewicz mówi, czy jej córka także

Przypomnijmy, że w szkołach, w których potwierdzono przypadki koronawirusa, dyrekcja za zgodą sanepidu ma możliwość wprowadzenia nauczania zdalnego lub mieszanego trybu nauczania. Jak jednak podkreśla szef MEN Dariusz Piontkowski, obecnie "kształcenie na odległość dotyczy tylko krótkiego czasu" i "nie powinno powodować, żeby większa grupa uczniów była wykluczona cyfrowo".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Zdrowy rozsąd...
4 lata temu
Jak to? Przecież "wirus jest w odwrocie, nie trzeba się go bać" oraz "szkoły są bezpieczne". PiS rozdało pieniądze ludzi na 500+, 300+, 13 emeryturę, wakacje+ i inne wyborcze przekupstwo, 2 miliardy na swoją telewizję, wydatki Sasina są już kultowe. I co teraz?! Trzeba chodzić do podstawówek, bo nie ma pieniędzy na zasiłki opiekuńcze dla rodziców. Macie swój PiS! A gdzie jest obiecana platforma do zdalnego nauczania? NIC nie zrobili! Kolejny raz jest PARTYZANTKA w szkołach, ponieważ rząd nie pomógł dzieciom i nauczycielom w niczym! Jakie zdalne nauczanie, skoro są domy gdzie nie ma nawet Internetu!
Nauczycielka
4 lata temu
Jesli ma byc zdalnie niech rząd najpierw zreformuje rozdęta podstawę programową i wytnie 50% treści. Wtedy dzieci rodzice będą mogli jakoś to ogarnąć.
Goja
4 lata temu
A niby czemu 1-3mają się uczyć ana reszta nie tak samo mogą zachorować i przenosić chorobę
Kasia
4 lata temu
Ogarnijcie się wszyscy każdy biedny nauczyciel Pani w urzędzie A co ma powiedzieć ta z biedronki podobno jest odporna nikt się jej nie żałuje
Inni
4 lata temu
Ja nie rozumiem rodziców przecież na wakacjach była większość polskich rodzin i jakoś nikt nie myślał o wirusie a teraz wszystkim przeszkadza puścić dziecko do szkoły bo się zarazi , wiadomo że dzieciaki będą przeziębione mamy teraz okres jesienny .A co do wirusa i testów to wiadomo że są niewiarygodne