Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NBP roztrwonił zaufanie i nie wie, co robić. Prof. Orłowski: twierdzenie, że to wszystko wina Putina, to bzdura

- Sytuacja jest taka, że NBP nie wie, co robić. Mamy potężny problem inflacyjny. Jest on w połowie wywołany konsekwencjami wojny w Ukrainie, a w połowie tym, co przez ostatnie miesiące czy lata działo się u nas w gospodarce, czyli prowadzoną polityką, która doprowadziła nas do stanu stosunkowo wysokiej inflacji - stwierdza w programie "Newsroom WP" prof. Witold Orłowski ekonomista z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. - Przypomnę, bo politycy wydają się o tym zapominać, że panika inflacyjna zaczęła się na parę miesięcy przed wybuchem wojny. Modne wśród rządzących stwierdzenie, że to wszystko wina Putina, to bzdura - wystarczy spojrzeć na liczby i daty, aby się o tym przekonać - dodaje ekonomista. Dodatkowo, jak stwierdza, prezes NBP roztrwonił zaufanie poprzez robienie dobrej miny do ewidentnie złej gry oraz poprzez swoje wypowiedzi.
0
0
316
Podziel się
Komentarze (316)
zobacz więcej komentarzy (316)
KOMENTARZE
(316)
Waldek 14l
2 miesiące temu
Dobrze, że jest ten PISowski Jaszcząp , co panuje nad inflacją. Bo za PO nie było inflacji i nie było podwyżek cen , na które Polacy zasługują.
Don Cezar
2 miesiące temu
Temat inflacji tutaj wiele razy komentowałem i dlatego chcę się skupić na czymś innym. Co jest też bardzo ważne również w tym temacie. Ważne są decyzję banku centralnego, ale i sposób komunikacji z rynkiem finansowym i obywatelami. Nie ma tu jednej drogi i jednego wzoru. Badając ten temat analitycy wyróżniają podejście konserwatywne, liberalne i droga środka. Można stwierdzić, że prezes NBP nie mieści się w tej klasyfikacji.
Arsenek
2 miesiące temu
Kiedyś w tv zaprezentowana była przyśpiewka 'Dana mojaż dana, wszystko przez Reagana', więc teraz może 'Czyjaż to dziś wina, jeśli nie Putina'.
dzieciak
2 miesiące temu
W Pis są sami fachowcy od psucia przywracanie normalności to dla nich nieosiągalny kosmos.
Standard
2 miesiące temu
Jastrząb wodował jak typowy Kaczor
...
Następna strona