Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|

Niedziela handlowa – gdzie zrobić zakupy 6 stycznia? Sprawdź, które sklepy będą otwarte

1
Podziel się:

6 stycznia nie przypada niedziela handlowa. W związku z tym wszystkie największe sklepy będą dziś nieczynne. Zakupy można jednak zrobić w sklepach osiedlowych i nie tylko.

niedziela handlowa - sklepy czynne 6 stycznia.
niedziela handlowa - sklepy czynne 6 stycznia. (East News, JACEK WASZKIEWICZ/REPORTER)

Kiedy niedziela handlowa w 2019 roku?

Niedziela handlowa od stycznia będzie przypadała jeszcze rzadziej. W 2019 roku zakupy zrobimy jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca, a nie tak jak dotychczas w pierwszą i ostatnią. Oznacza to, że w 2019 roku czeka nas jedynie 15 niedziel handlowych. Dodatkowo zakupy zrobimy 14 kwietnia oraz 15 i 22 grudnia.

Niedziela handlowa – jakie sklepy są dziś otwarte?

Najbliższa niedziela handlowa przypada dopiero 27 stycznia. Jednak podstawowe produkty spożywcze możemy zakupić również podczas niedziel niehandlowych. Zakaz handlu w niedzielę przewiduje bowiem kilka ustępstw. W niedzielę bez handlu zakupy można zrobić m.in. w sklepach osiedlowych, jeżeli klientów będzie obsługiwał ich właściciel. Na klientów w każdą niedzielę czekają również stacje benzynowe. Póki co zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje również sklepów działających na zasadzie franczyzy, zatem zakupy możemy robić m.in. w sklepach sieci Żabka oraz Carrefour Express.
Bez zmian zarówno w niedzielę handlową, jak również niehandlową czynne są miejsca rozrywki oraz wszelkie lokale gastronomiczne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Buksy Na Se...
5 lata temu
W poniedzialek zona robi pranie i planowalismy cala rodzina wybrac sie do galeryji handlowej w celu zakupu 200 gramow proszku do prania . Specjalnienie na ta okazje nie tylko umylem naszego Folkswagena Pasata ale rowniez przetarlem oponki sadza z kominka..... I to wszystko na marne ,bo PIS zamknal sklepy !!!