Notowania

Niedziele handlowe 2019. Czy 8 grudnia zrobimy zakupy?

Oprócz handlowców i ich dostawców mało kto pamięta, szczególnie w grudniu, które niedziele są handlowe, a które nie. Ten problem będziemy mieć jeszcze do końca roku. W przyszłym takich niedziel będzie tak mało, że przypomną nam o tym w reklamach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
Zostały nam w tym roku jeszcze trzy niedziele z handlem. Ale nie ta 8 grudnia (Fot: Jacek Frączyk)

Od 2019 roku zakupy w niedziele możemy robić tylko raz, pod koniec miesiąca. Od przyszłego roku pamiętanie tej zasady będzie niepotrzebne. Niehandlowe będą wszystkie niedziele z nielicznymi wyjątkami.

Grudzień jak był, tak i będzie pod tym względem szczególnym miesiącem, bo są Święta Bożego Narodzenia. W miesiącu mamy aż trzy handlowe niedziele.

Ale tu akurat 8 grudnia należy do wyjątków. Zakupów w dużych sklepach nie zrobimy, bo te mają zakaz działania. Funkcjonują tylko te małe, które prowadzi właściciel, albo te, którym udało się ominąć ustawę i "robią za" placówki pocztowe. Otwarte będą też sklepy na stacjach benzynowych.

Zobacz też: Lex Żabka. "Ostrzegaliśmy, to nieuczciwa konkurencja"

Niedziele handlowe w tym miesiącu wypadają 15, 22 i 29 grudnia. Od przyszłego roku będą maksymalnie osiem razy w roku.

Zgodnie z założeniami ustawy od przyszłego roku niedziela handlowa może wypaść w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc. Dodatkowo handlowe będą ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia - ze względu na sezonowe wyprzedaże.

Konkretne daty z handlem w niedziele w 2020 roku to: 26 stycznia, 5 kwietnia (niedziela przed Wielkanocą), 26 kwietnia, 28 czerwca, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia (dwie niedziele przez Bożym Narodzeniem).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2019

AniaI bardzo dobrze, niech ludzie pracujący w sklepach mają wolne i spędzą ten czas z rodziną czy znajomymi. A wy nie myślcie tylko o sobie, wystarczy … Czytaj całość

07-12-2019

ZyzioA Sejm i senat będą pracować tylko od godz. 22.00 do 6.00 dnia następnego i w każdy weekend

07-12-2019

EdwardKoniec z handlem w niedziele!!!!Ludzie opanujcie się.Ci co Was obsługują w sklepach to też ludzie!Też mamy rodziny i chcemy odpocząć!

Rozwiń komentarze (54)