Notowania

Niedziele handlowe. Czy jutro 8 września sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe przypadają coraz rzadziej. Wszystko za sprawą ustawy o ograniczeniu handlu, która obowiązuje w Polsce od 2018 r. Podpowiadamy, czy jutro zrobimy zakupy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Niedziele handlowe. Czy jutro 8 września zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe. Czy jutro 8 września zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Wyjątkami pozostają te miesiące, w których wypadają ważne święta, m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc, wówczas liczba niedziel handlowych jest większa.

Najbliższa niedziela 8 września jest niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie tego dnia zamknięta.

Zobacz: Niedziele handlowe a zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Niedziele handlowe a zakaz handlu - wrzesień 2019:

  • Niedziele handlowe: 29 września
  • Niedziele niehandlowe: 1, 8, 15, 22 września

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Zmiany od 2020 r.

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Zgodnie z ustawą, we wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. przeładunki, logistyka, magazynowanie i dystrybucja.

Za złamanie przepisów dotyczących zakazu handlu grozi grzywna od 1 tys. do nawet 100 tys. zł.

Jak informowaliśmy na money.pl, za złamanie zakazu handlu w niedziele w ostatnim roku nałożono 368 mandatów karnych na kwotę 407,7 tys. zł, skierowali 455 wniosków o ukaranie do sądu oraz zastosowali 223 środki oddziaływania wychowawczego.

Zgodnie ze wspomnianą ustawą, wraz z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele, z wyjątkiem miesięcy, w które wypadają ważne święta, mają być ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-09-2019

ateista satanista 666Tylko ateizm! Religia katolicka jest juz przestarzala w tych czasach naszych i nowoczesnych!

07-09-2019

PanNo i spoko, niezalnie od wyznania weekend powinien być świętym prawem do posiadania wolnego. Nie podoba mi się tylko dzielenie pracowników w tym kraju … Czytaj całość

07-09-2019

GośćA Blue City w Warszawie chyba zawsze jest otwarte...całe Certum Handlowe...jakoś tak umowę mają spisaną ze sklepami. No i dobrze.

Rozwiń komentarze (9)