Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|

Niedziele handlowe. Czy jutro 8 września sklepy będą otwarte?

9
Podziel się

Niedziele handlowe przypadają coraz rzadziej. Wszystko za sprawą ustawy o ograniczeniu handlu, która obowiązuje w Polsce od 2018 r. Podpowiadamy, czy jutro zrobimy zakupy.

Niedziele handlowe. Czy jutro 8 września zrobimy zakupy?
Niedziele handlowe. Czy jutro 8 września zrobimy zakupy? (East News)
bEhbmodh

Niedziele handlowe. Czy jutro 8 września zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Wyjątkami pozostają te miesiące, w których wypadają ważne święta, m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc, wówczas liczba niedziel handlowych jest większa.

bEhbmodj

Najbliższa niedziela 8 września jest niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie tego dnia zamknięta.

Zobacz także: Zobacz: Niedziele handlowe a zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Niedziele handlowe a zakaz handlu - wrzesień 2019:

  • Niedziele handlowe: 29 września
  • Niedziele niehandlowe: 1, 8, 15, 22 września
bEhbmodp

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Zmiany od 2020 r.

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Zgodnie z ustawą, we wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. przeładunki, logistyka, magazynowanie i dystrybucja.

Za złamanie przepisów dotyczących zakazu handlu grozi grzywna od 1 tys. do nawet 100 tys. zł.

bEhbmodq

Jak informowaliśmy na money.pl, za złamanie zakazu handlu w niedziele w ostatnim roku nałożono 368 mandatów karnych na kwotę 407,7 tys. zł, skierowali 455 wniosków o ukaranie do sądu oraz zastosowali 223 środki oddziaływania wychowawczego.

Zgodnie ze wspomnianą ustawą, wraz z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele, z wyjątkiem miesięcy, w które wypadają ważne święta, mają być ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhbmodK
KOMENTARZE
(9)
Stop klikbajt...
2 lata temu
Stop klikbajt tylko yandex
Stop klikbajt...
2 lata temu
A kupię pietruszkę
swojak
2 lata temu
Czemu kościoły nie zostały zamknięte od poniedziałku do piatku,przeciez tam też ludzie zostawiają pieniądze tak jak w niedzielę w sklepach.
bEhbmodL
Brocha
2 lata temu
Phi to do czarnych nie idę
STOP SPAM!
2 lata temu
Masakryczny spam serwuje ta strona