Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Notariusze pod monitoringiem? Nie chcą być nagrywani

183
Podziel się

Wszystkie czynności notarialne nagrywane - tak zakłada projekt zmian, na którymi pracuje Senacka Komisja Ustawodawcza. Notariusze są temu przeciwni.

Wszystkie czynności notarialne miałyby być nagrywane? To niebezpieczne - kontrują rejenci.
Wszystkie czynności notarialne miałyby być nagrywane? To niebezpieczne - kontrują rejenci. (East News)
bDZsEJat

Projekt nowelizacji prawa o notariacie wzbudza sprzeciw notariuszy. Wymóg nagrywania czynności uważają za policzek - pisze "Rzeczpospolita".

- Te rozwiązania dawałyby możliwość dodatkowej kontroli kancelarii i stanowiły wyraz braku zaufania ustawodawcy do pracy notariuszy – mówi na łamach dziennika notariusz Wojciech Kamiński, partner we wrocławskiej kancelarii KBSR Kamiński Baranowska-Seweryn Rajewicz Staszowska Zembala.

bDZsEJav

Skąd cała sprawa? Senacka Komisja Ustawodawcza przedstawiła swoje propozycje zmian. Jedna z nich brzmi: Notariusz utrwala przebieg czynności notarialnych za pomocą urządzenia rejestrującego obraz i dźwięk. I to ona wzbudziła największe wątpliwości.

Zobacz także: Mafia mieszkaniowa. Tak działają lichwiarze

Jak zauważa na łamach "Rz" notariusz Szymon Kołodziej, rzecznik prasowy Krajowej Rady Notarialnej, projekt jest niebezpieczny dla dokonujących czynności notarialnych. Ingeruje dotkliwie w poufność i prywatność tego wszystkiego, co obywatele załatwiają u rejenta.

bDZsEJaB

Podkreśla, że czynności prowadzonych przez notariuszy nie można porównywać z działaniami komornika, gdzie czasem pojawia się element przymusu, np. przy egzekucji z udziałem policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDZsEJaW
KOMENTARZE
(183)
DDRka
rok temu
Super!!!! Nagrywac i juz!!!! Sprawy sadowe tez!!!! Bedzie mniej okazji do naduzyc i bledow!!!! Nagrywac i koniec!!!!!!
Vvbbb
rok temu
A janotariusz jest nieuczciwy i działa na szkodę klienta? Na przykład współpracując z mafią mieszkaniową w Warszawie?
Naiwni
rok temu
Kto będzie ustalał kanty przed kamerami?
bDZsEJaX
Tu i teraz
rok temu
a co z komornikami ?...ta banda powinna być pod specjalnym nadzorem
Sus
rok temu
Panie notariusz, Pan mówi o podważeniu zaufania do was. Wiedz człowieczku, że zaufania straciliście już dawno. Trzeba je teraz przywrócić. A tak na marginesie, to masz coś cwaniaczku do ukrycia?
...
Następna strona