Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nowa fala lockdownu. Eksperci obawiają się skutków przedwczesnego otwarcia

150
Podziel się

Czy czeka nas powrót do izolacji i ograniczeń? To możliwe. "Musimy być przygotowani na ewentualne cofnięcie decyzji o złagodzeniu obostrzeń" - powiedziała unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Eksperci obawiają skutków przedwczesnego otwarcia. Rośnie liczba zarażonych.
Eksperci obawiają skutków przedwczesnego otwarcia. Rośnie liczba zarażonych. (Flickr)
bDTpYpsR

Rośnie ryzyko nowej fali lockdownu, czyli okresu zamknięcia gospodarek, ograniczeń i izolacji - donosi "Reuters". Eksperci zwracają uwagę, że być może złagodzenie obostrzeń zostało wprowadzone przedwcześnie.

W związku z obawą przed rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 sześć głównych rynków żywności w Pekinie zostało zamkniętych. Indie z kolei, które otworzyły gospodarkę w tym tygodniu, odnotowały rekordowy dzienny wzrost liczby zakażeń. Również w USA w wielu stanach w szpitale znów szybko się zapełniały - informuje portal.

bDTpYpsT

"Musimy być przygotowani na ewentualne cofnięcie decyzji o złagodzeniu obostrzeń" - powiedziała komisarz Unii Europejskiej ds. Zdrowia Stella Kyriakides cytowana przez "Reutersa".

Jak wynika z raportu Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób większość krajów UE ma już za sobą szczyt pandemii. Tylko w dwóch krajach Wspólnoty liczba zachorowań na koronawirusa nie spada - w Szwecji i Polsce. Mimo otwarcia polskiej gospodarki wciąż jesteśmy najwyższym punkcie zachorowań od początku epidemii.

- Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy. Ale drugiego lockdownu na pewno nie będzie - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski we wtorek na antenie RMF FM.

bDTpYpsZ

"Myślimy o tym, kiedy uderzy druga fala, ale wciąż nie jesteśmy w stanie pokonać pierwszej" - zaznaczył Cavit Isik Yavuz, członek zespołu badawczego ds. Koronawirusa w Tureckim Stowarzyszeniu Medycznym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTpYptu
KOMENTARZE
(150)
Żałość
10 miesięcy temu
Drugiego lockdownu nie będzie, bo Polski na to nie stać! A dokładnie to nie stać na takie koszty firm, bo to one przede wszystkim poniosły te koszty! Wiele firm upadło, albo cały zarobek tegoroczny będzie musiało przeznaczyć na "lizanie łap" po stratach. Zamykanie granic nic nie daje - ludzie i tak zawsze znajdą sposób na przemieszczanie się - wielu ludzi przyleciało do Polski w ramach rządowej akcji "ściągania rodaków". De facto Polska sobie nie poradziła z tą chorobą - z pierwszą falą! I stąd takie przyrosty zachorowań. Szpitale stoją puste, bo sanepid nie kieruje do nich pacjentów! Ludzie chorują w domach! Czemu nie kieruje się ludzi do szpitali? Bo służba zdrowia jest niedofinansowana i by sobie nie poradziła z taką liczbą pacjentów! Zachorowań zdiagnozowanych było ponad 29 tysięcy! Wystarczy sobie wyobrazić co by się stało, gdyby oni wszyscy przeszli przez szpitale! A nie wszystkich pacjentów poddaje się testom na wirusa! Znacznie więcej ludzi "kierowało się na kwarantanny domowe bez testów!". Ludzie sobie bagatelizują problemy - nie noszą maseczek, nie zachowują dystansów! Nie zachowują rygorów kwarantanny, gdy sanepid taką kwarantannę zalecił! Rząd bagatelizuje, bo nie wprowadził stanu klęski żywiołowej i oczekuje że ludzie będą ograniczać swoje konstytucyjne wolności na prośby i groźby! Ten kraj to parodia!
Ja
10 miesięcy temu
Pragnienie wakacji jest wśród ludzi ogromne, silniejsze niż strach przed wirusem .... oj będzie masakra
Gosc
10 miesięcy temu
Wirus zostanie z nami na lata, trzeba chronić starszych a reszta musi żyć normalnir
bDTpYptv
KONIEC!
10 miesięcy temu
SKONCZCIE Z TA SZOPKA!!!!
Nie wyprany m...
10 miesięcy temu
Największa ściema w historii ludzkości, może już skończyć pora, bo i tak większość w to nie wierzy, i aresztować tych tak zwanych filantropów światowych.
...
Następna strona