Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa fala lockdownu. Eksperci obawiają się skutków przedwczesnego otwarcia

Czy czeka nas powrót do izolacji i ograniczeń? To możliwe. "Musimy być przygotowani na ewentualne cofnięcie decyzji o złagodzeniu obostrzeń" - powiedziała unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Eksperci obawiają skutków przedwczesnego otwarcia. Rośnie liczba zarażonych.

Rośnie ryzyko nowej fali lockdownu, czyli okresu zamknięcia gospodarek, ograniczeń i izolacji - donosi "Reuters". Eksperci zwracają uwagę, że być może złagodzenie obostrzeń zostało wprowadzone przedwcześnie.

W związku z obawą przed rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 sześć głównych rynków żywności w Pekinie zostało zamkniętych. Indie z kolei, które otworzyły gospodarkę w tym tygodniu, odnotowały rekordowy dzienny wzrost liczby zakażeń. Również w USA w wielu stanach w szpitale znów szybko się zapełniały - informuje portal.

"Musimy być przygotowani na ewentualne cofnięcie decyzji o złagodzeniu obostrzeń" - powiedziała komisarz Unii Europejskiej ds. Zdrowia Stella Kyriakides cytowana przez "Reutersa".

Jak wynika z raportu Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób większość krajów UE ma już za sobą szczyt pandemii. Tylko w dwóch krajach Wspólnoty liczba zachorowań na koronawirusa nie spada - w Szwecji i Polsce. Mimo otwarcia polskiej gospodarki wciąż jesteśmy najwyższym punkcie zachorowań od początku epidemii.

- Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy. Ale drugiego lockdownu na pewno nie będzie - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski we wtorek na antenie RMF FM.

"Myślimy o tym, kiedy uderzy druga fala, ale wciąż nie jesteśmy w stanie pokonać pierwszej" - zaznaczył Cavit Isik Yavuz, członek zespołu badawczego ds. Koronawirusa w Tureckim Stowarzyszeniu Medycznym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2020

wrrrrrrrrrrrrrrrpo co było otwierać granice ??? zaraz urlopy się zaczną będzie przyjeżdżać sporo turystów , nawiozą więcej wirusa . No tak szpitale jednoimienne … Czytaj całość

13-06-2020

JaPragnienie wakacji jest wśród ludzi ogromne, silniejsze niż strach przed wirusem .... oj będzie masakra

14-06-2020

ŻałośćDrugiego lockdownu nie będzie, bo Polski na to nie stać! A dokładnie to nie stać na takie koszty firm, bo to one przede wszystkim poniosły te koszty! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (150)