Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowa opłata, tym razem za plastik. Od kiedy będziemy płacić więcej?

Rząd kończy prace nad wprowadzeniem nowej opłaty, tym razem od pojemników plastikowych. Choć przepisy mają wejść w życie od lipca, wciąż nie ma konkretnej regulacji. - To jest też kwestia braku wytycznych z Komisji Europejskiej, pamiętajmy, że dyrektywę przyszło nam wdrażać w czasie pandemii. To nie jest wymysł Ministerstwa Klimatu, tylko to jest implementacja. Harmonogram prac, terminy są trudne do dotrzymania, poczekajmy aż ten projekt trafi do parlamentu - powiedział w programie "Newsroom WP" Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu. - To są kolejne działania, które są wynikiem decyzji europejskich. Najważniejsze jest to, by nie powodować wzrostu kosztów dla konsumentów, a wyeliminować to, co jest niekorzystne dla środowiska - dodał.

0
0
26
Podziel się
Komentarze (26)
zobacz więcej komentarzy (26)
KOMENTARZE
(26)
Chuck
2 lata temu
Kaucje wprowadzić na wszystkie butelki jak za komunii było
erferf
2 lata temu
a górnicy krypto to co czemu zadnych opłat za kopania nie ma. z ciebie rzadzie nieuk ze się zajmujesz czyms mniej trujacym od górników
xxx
2 lata temu
może w końcu nie będziemy płacić za śmieci?
Życzliwy
2 lata temu
Czekam na producenta mleka, jogurtu i śmietany w szklanych butelkach. Wodę mineralną i soki w plastiku omijam szerokim łukiem.
wpis doo
2 lata temu
"Najważniejsze jest to, by nie powodować wzrostu kosztów dla konsumentów," A który the bill w to wierzy?
...
Następna strona