Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Nowy rekord zakażeń, lepiej nie będzie. "Eskalacja pandemii"

5
Podziel się:

Minister zdrowia zapowiada, że chorych na COVID-19 w najbliższych dwóch tygodniach będzie przybywać w tempie nawet 2 tys. przypadków dziennie. - Lekarzy-zakaźników mamy zaledwie kilkuset. Nie są w stanie udźwignąć tego tempa - powiedział Niedzielski.

Nowy rekord zakażeń, lepiej nie będzie. "Eskalacja pandemii"
"Eskalacja pandemii". Minister zdrowia o koronawirusie w Polsce (PAP, PAP/Rafał Guz, Rafa³ Guz)
bELBnGCZ

Padł nowy rekord dziennych zakażeń - to 1967 przypadków. Minister zdrowia zapowiada, że ta liczba w najbliższych dwóch tygodniach będzie utrzymywała się na poziomie 1,5-2 tys. zakażeń dziennie, a nawet będzie przekraczać poziom 2 tys.

- Ta dynamika zmienia nasze podejście, eskalacja pandemii wymaga podjęcia działań. To powiększenie bazy łóżkowej do leczenia covidowego, nowy schemat prowadzenia pacjenta, wymaga to również zjednoczonego działania całego środowiska medycznego - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

bELBnGDb

- Sytuacja się zmieniła, lekarzy-zakaźników w Polsce mamy zaledwie kilkuset. Nie jest możliwe, by oni udźwignęli ten ruch ponad 1,5 tys. pacjentów dziennie - stwierdził.

- Staraliśmy się z lekarzami rozmawiać na temat wspólnego punktu widzenia dotyczącego rozwiązywania problemów. Pacjent z dodatnim wynikiem będzie mógł skonsultować się w formie wizyty lub teleporady ze swoim lekarzem, który zadecyduje, czy pacjent będzie leczony w izolacji domowej, czy wymaga interwencji specjalistycznej w szpitalu zakaźnym - wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Zobacz także: Obejrzyj: Kontrole sanepidu na weselach. Jak wyglądają?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELBnGDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Kary Mullis
rok temu
nie rekord zakażeń tylko ilości pozytywnych testów nie nadających się do diagnostyki. W grobie się przewracam. W plandemii AIDS także Fauci korzystał nieadekwatnie z mojego wynalazku...
aaaa
rok temu
Proponuję na początek zamknąć lasy, jak to nic nie da to ja sie poddaje
BRONSKY
rok temu
Żadna epidemia wirusowa nie trwa tyle czasu. Dwa: wynik pozytywny to loteria. Zakażenie to nie chory a chory to nie wyrok śmierci. Minęło pół roku skończcie straszyć bo jak narazie to tylko nasza wolność umiera..
bELBnGDD
Lekarz
rok temu
Panie ministrze może wreszcie zamknąć szkoły średnie - nauczanie on-line - to one mają zasadniczy wpływ na rozwój wirusa. Ale pan jest ekonomistą pan tego nie zrozumie.
Stop Hejt!
rok temu
Przeciez ta wasza epidemia sie skonczyla. Tak mowil ten wasz premier i prezydent.