Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Obostrzenia od soboty. Sanepid już szykuje się do kontroli. Policjanci ruszą do hoteli

20
Podziel się

- Uczulam wszystkich hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów - zapowiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Obostrzenia od soboty. Sanepid już szykuje się do kontroli. Policjanci ruszą do hoteli
"Uczulam hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą kontrole pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów" - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia (PAP, Radek Pietruszka)
bDTLated

Andrusiewicz powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że "personel medyczny, a też pacjenci, którzy dojeżdżają na terapie, na zabiegi w szpitalach mogą być przez hotele obsługiwani".

- Ale uczulam wszystkich na Warmii i Mazurach, wszystkich hotelarzy, którzy oczywiście są dotknięci tą trudną sytuacją i należy tu współczuć, bo przed chwilą otwieraliśmy te biznesy, teraz niestety musimy znowu na pewien czas je wygasić, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów - podkreślił rzecznik MZ.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Jacek Krajewski o statystykach zakażeń
bDTLatef

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostaną zamknięte, dzieci z klas I-III powrócą do zdalnej nauki.

bDTLatel

W pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji.

Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – zajętych może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTLateG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
głupie pytani...
2 miesiące temu
Kto i kiedy skontroluje kościoły ?
analityk
2 miesiące temu
Kontrolować, karać, łupić ,straszyć, niszczyć, wywłaszczać, nacjonalizować. Chcieli PISu -to mają. zabrali im mały ruch z Rosją -nie protestowali, teraz tez niebedą. A szczepionkami z polski wspomóc bratnią nam ukrainę.
lol
2 miesiące temu
ale przecież do hoteli psów bez szczepień i kagańców wprowadzać nie wolno!
bDTLateH
sssss
2 miesiące temu
Te zakazy i kontrole, to będą tak samo legalne, jak do tej pory????
skandal
2 miesiące temu
możecie i co nam zrobicie mam zdychać z głodu bo hotel zamknięty z czego mam dalej utrzymać rodzinę jak pracodawca zamknie hotel mam długi i kredyty czynsz i nic do gara dajcie mi prace i możecie zamykać. Czy ktoś spytał się mnie z czego mam żyć co mam powiedzieć dzieciom gdzie tarcza dla pracowników którzy nie pracują bo nie mają gdzie . Otworzyliście na 2 tygodnie i co ile mogłem zarobić przez ten czas. Mam iść się utopić
...
Następna strona