Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

Obostrzenia od soboty. Sanepid już szykuje się do kontroli. Policjanci ruszą do hoteli

20
Podziel się:

- Uczulam wszystkich hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów - zapowiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Obostrzenia od soboty. Sanepid już szykuje się do kontroli. Policjanci ruszą do hoteli
"Uczulam hotelarzy na Warmii i Mazurach, że będą kontrole pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów" - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia (PAP, Radek Pietruszka)

Andrusiewicz powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że "personel medyczny, a też pacjenci, którzy dojeżdżają na terapie, na zabiegi w szpitalach mogą być przez hotele obsługiwani".

- Ale uczulam wszystkich na Warmii i Mazurach, wszystkich hotelarzy, którzy oczywiście są dotknięci tą trudną sytuacją i należy tu współczuć, bo przed chwilą otwieraliśmy te biznesy, teraz niestety musimy znowu na pewien czas je wygasić, że będą się odbywały kontrole zarówno policji, jak i stacji sanitarno-epidemiologicznej pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów - podkreślił rzecznik MZ.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Jacek Krajewski o statystykach zakażeń

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostaną zamknięte, dzieci z klas I-III powrócą do zdalnej nauki.

W pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym – zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji.

Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego – zajętych może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
Breking news
rok temu
Jakie przepisy? Tylko stan wyjątkowy może zamknąć biznes. W przeciwnym razie to są tylko życzenia
Jack
rok temu
kto i kiedy skontroluje dom hotel poselski i knajpę a tam cisza żadnej kary
martin
rok temu
To wszytko to zasłona dymna przed wielkim kryzsem, jak myślicie dlaczego państwom rozwiniętym ten covid jest na rękę. W afryce wszyscy wiemy na jakim poziomie jest służba zdrowia i nie ma jakoś wielkiej katastrofy jak przewidywano. Wszystko jest zaplanowane, wygodnie będzie to zwalić na pandemię. Zamiast kryzysu wymyślili covida. Co W o tym myślicie?
Piter
rok temu
,bez ustaw to możecie skoczyć 8 gwiazdek
senior
rok temu
niech skontrolują centra handlowe i duże sklepy Lidle , Castoramy . Kauflandy ,tłumy ludzi jeden dugiem na plecach