Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Odmrażanie gospodarki. Mateusz Morawiecki otrzymał pytanie o powrót dzieci do szkół

197
Podziel się:

Na wtorkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zapowiedział, że dzieci do szkół będą mogły wrócić "w drugim bądź trzecim etapie uwalniania gospodarki". Powstanie specjalny mechanizm, który pozwoli pozostawić dzieci małe oraz do 10.-12. roku życia pod opieką w placówkach edukacyjnych.

Szkoły już niedługo mogą częściowo wrócić do życia.
Szkoły już niedługo mogą częściowo wrócić do życia. (Getty Images, getty images)
bECzxkFx

W trakcie konferencji padło pytanie, czy przewidywany jest powrót zasiłków opiekuńczych dla dzieci, które skończyły 8 lat. Morawiecki wyjaśnił, że w przypadku zasiłków rząd stosuje zasadę kodeksową, ale już pracuje nad sposobem wsparcia dla tych rodziców, którzy nie mogą zostawić sami dzieci w domu.

- Zasygnalizowaliśmy wypracowanie mechanizmu możliwości pozostawiania dzieci małych i do lat 10-12 w szkołach lub przedszkolach pod opieką - powiedział premier. Jak dodał, do tego mechanizmu dojdzie w drugim lub trzecim etapie uwalniania gospodarki

Szczegóły nowego programu gabinet Mateusz Morawieckiego przedstawi "w stosownym czasie". Szef rządu uściślił, że nastąpi to "na pewno" przed końcem kwietnia.

bECzxkFz
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Duże koncerny mogą wykorzystać sytuację. "Przejęcia są możliwe"

Na konferencji premier musiał także zmierzyć się z pytaniami o programy socjalne Prawa i Sprawiedliwości. Stało się to w wyniku słów prezydenta Andrzeja Dudy. - Będę apelował, żeby osoby, którym wystarcza na normalne funkcjonowanie, nie pobierały świadczenia 500+. Apelował, ale nie zabierał - mówiła w poniedziałek w Polsat News głowa państwa.

bECzxkFF

Wspólna konferencja Morawieckiego, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleny Maląg dotyczyła tarczy antykryzysowej. Premier uściślił, że przedsiębiorcy zgłosili już 1,5 mln wniosków o wsparcie, a szefowa resortu rozwoju zapowiedziała aktualizację tarczy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECzxkFG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bECzxkGa
KOMENTARZE
(197)
Nazewnictwo
rok temu
Opieka to nie nauka. Po zniesieniu zasiłku opiekuńczego i powrocie na pełen etat rodzice (po odebraniu dziecka ze szkoły czy przedszkola) będą z nim realizować materiał z zajęć online.
Misio
rok temu
Moze niech swoje dzieci najpierw wyśle
Rodzic
rok temu
Normalnie pracuję do 17. Przedszkole jest czynne do 16. I co? Mam pozwolić, żeby córkę z przedszkola odbierała babcia, jak wcześniej? To może od razu znieście wszystkie ograniczenia. Przecież starsi i tak się pozarażają.
bECzxkGb
Ju
rok temu
A co z nami rodzicami, całą pracę wykonujemy za was, wy tylko zadajecie i sprawdzacie zadania. Kto im tłumaczy? Kto za to kasę bierze? Na pewno nie my rodzice, tylko wy nauczyciele. Ciągle narzekacie że wam nie dobrze jest. Zastanówcie się czy warto narzekać.
Clav
rok temu
To półrocze i tak jest stracone więc zostańmy w domu do września a w listopadzie będzie powtórka i całą zimę też posiedzimy w domu zobaczycie.
...
Następna strona