Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Najbogatsi powinni zrezygnować z 500+? Premier odpowiedział na konferencji

160
Podziel się:

Czy najbogatsi - ze względu na kryzys wywołany pandemią koronawirusa - powinni tymczasowo zrezygnować z pobierania 500+? O to apeluje prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki właśnie podzielił się swoją opinią.

Premier Mateusz Morawiecki o programach społecznych w czasie pandemii
Premier Mateusz Morawiecki o programach społecznych w czasie pandemii (Materiały prasowe, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEEvuwlN

- Będę apelował, żeby osoby, którym wystarcza na normalne funkcjonowanie, nie pobierały świadczenia 500+. Apelował, ale nie zabierał - mówił w poniedziałek w Polsat News prezydent Andrzej Duda.

We wtorek właśnie o to, czy najbogatsi - w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa - powinni tymczasowo zrezygnować z 500+, był dopytywany premier Mateusz Morawiecki. Odpowiedź wprost nie padła, jednak wynika z niej, że rząd nie pójdzie tropem prezydenta i nie będzie nikomu odradzał pobierania świadczeń.

- Programy społeczne, prorodzinne to fundament naszej polityki społeczno-gospodarczej. Dzisiaj rodziny z dziećmi, emeryci mogą łatwiej przejść przez ten czas. Zamierzamy te wszystkie programy utrzymać - powiedział szef rządu.

bEEvuwlP

- Dlatego zdecydowaliśmy się na pójście w deficyt budżetowy, bo to jest pewne narzędzie finansowe, budżetowe i gospodarcze. I będziemy z tego narzędzia korzystać w sposób ostrożny, bezpieczny, ale również odważny. By utrzymać wszystkie działania społeczne, które są bardzo ważnym amortyzatorem spadku dochodów polskich rodzin i emerytów - dodał Morawiecki.

Zobacz także: Obejrzyj: Wsparcie firm i pracowników po pandemii? "Analizujemy"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEEvuwlV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEEvuwmq
polityka
KOMENTARZE
(160)
Umajjad
rok temu
Kwestia ciągłego trwania programu 500+ i polityki socjalnej jest najważniejsza. Bez ciągłości nie będzie efektów tych wydatków
Koptek
rok temu
Dokładnie najważniejsze to utrzymanie programów pomocowych, a nie to komu one przysługują. Podoba mi się takie podejście.
leo
rok temu
brawo pis
bEEvuwmr
Tyle
rok temu
Zarabiam jak zarabialem i nie mam zamiaru bie brać 1000. Nic a nic mnie biedni nie obchodzą, bo i taj płacę prawie 10 tys tylko podatku dochodowego + inne. Razem nazbiera się 18 tys. Więc i tak bule na mase nierobów, życiowo niezardnych i zwyczajnie glupich by się ogarnać. Sporo wyrwe teraz ba dotacjach wspomagających firmy. Te państwo trzeba doić ile wlezi, bo ono doi bez litości mnie
Aśka
rok temu
Ja uważam, iż lepiej by było podnieść ludziom pensje a nie wypłacać 500 plus. Aktualnie ci wszyscy ci pobierają te pieniążki to i tak strasznie powiem brzydko jęczą, że co to jest te 500 zł i ma niewielką wartość. Ja wychowuje syna który studiuje i nik mnie nie wspiera finansowo. A niestety takie dziecko tez potrzebuje, wiem oczywiście ze może poszukać sobie jakiegoś zarobku , ale dlaczego mnie nie wspomóc skoro utrzymuje dziecko które się uczy.
...
Następna strona