Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Ofensywa AliExpress w Polsce. Dostawa w dwa tygodnie i własne automaty na paczki

56
Podziel się

Firmom InPost i Allegro rośnie konkurencja. Alibaba – chiński koncern, do którego należy platforma e-handlu AliExpress – zapowiada dostawy w ciągu 15 dni oraz uruchomienie w Polsce własnej sieci automatów na paczki. Jak ustalił portal money.pl, obsługą urządzeń ma zająć się Cainiao – wewnętrzna firma logistyczna Alibaby.

Ofensywa AliExpress w Polsce. Dostawa w dwa tygodnie i własne automaty na paczki
Wg ekspertów od e-handlu w Polsce jest wciąż za mało automatów na paczki. (Adobe Stock, Longfin Media)
bDJPOBcl

Alibaba – właściciel największej platformy e-handlu AliExpress – planuje uruchomić w Polsce własną sieć automatów na paczki. Jako pierwszy poinformował o tym portal wiadomoscihandlowe.pl. Nam doniesienia te potwierdziło kierownictwo koncernu z Hangzhou. Niewykluczone, że operatorem usługi zostanie Cainiao - chińska firma logistyczna założona w 2013 roku przez Alibaba Group.

- Poprawa doświadczeń w sferze zakupów i logistyki jest jednym z naszych kluczowych priorytetów na nadchodzący rok i szukaliśmy różnych sposobów, aby to osiągnąć. Z punktu widzenia czasu dostawy, już teraz możemy zaoferować gwarantowaną 3-dniową dostawę z naszych magazynów partnerskich w Polsce - komentuje dla money.pl Gary Topp, dyrektor operacyjny AliExpress w Europie Środkowo-Wschodniej.

Menedżer tłumaczy, że w przypadku zamówień transgranicznych firma wprowadzi możliwość dostawy w ciągu 15 dni przy zamówieniach powyżej 5 dolarów.

bDJPOBcn
Zobacz także: Puste stoliki, długi, prośby o pomoc. "Liczmy, że szczepionki zmienią sytuację"

- Badamy również sposoby obniżenia kosztów wysyłki, a tym samym ogólnej ceny zakupu dla naszych klientów. Jeśli chodzi o automaty na paczki, to będzie to mała próba na początek. Na tej podstawie przeanalizujemy, jak rozwija się taki sposób sprzedaży nie tylko w Polsce, ale potencjalnie również na innych rynkach w całej Europie. Nie postrzegałbym żadnego z naszych działań jako wyzwania dla nikogo (InPost i Allegro - red.). Zawsze pracujemy na zasadzie, że większa konkurencja przynosi lepszą ofertę końcową dla klientów i w tym scenariuszu nie będzie inaczej - dodaje.

bDJPOBct

Dziś na krajowym rynku automatów rządzi InPost ze swoimi paczkomatami. Szykująca się do debiutu na holenderskim parkiecie spółka ma 10 tys. tego typu urządzeń. W całym 2020 roku w Polsce pojawiło się dodatkowo 4 tys. szaf ze skrytkami.

Prezes InPostu Rafał Brzoska zapowiadał, że ma apetyt na znacznie więcej, a wynika to m.in. z faktu, że Polacy kupują przez internet więcej i częściej.

Jednocześnie polski gigant e-handlu chce, aby w Polsce pojawiło się ok. 3 tys. jego własnych urządzeń. Na przełomie roku firma wysłała zapytania ofertowe. Do marca tego roku chce mieć co najmniej połowę maszyn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJPOBcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Damian
2 miesiące temu
Chińczyk w 2021 będzie zarabiać 15% więcej niż Polak, przy niższych cenach. Ale w Polsce wiara w socjalizm wygrywa z rozumem...
Kupując w Ali...
2 miesiące temu
pozbawiamy się własnych miejsc pracy
Tomek
2 miesiące temu
Ali zniszczy polski handel, polskie sklepy, kasa pójdzie w całości prosto do Chin.
bDJPOBcP
Maga
2 miesiące temu
Spokojnie, w lipcu wchodzi ustawa zg z którą wprowadzanie na teren UE wszelkich towarów będzie opodatkowane VAT i oclone. Wiec zanim rzucicie się na zakupy od Chinoli dokładnie sobie przeliczcie ile to będzie kosztować.
a także
2 miesiące temu
dokładne wyczerpujące, precyzyjne opisy sprzedawanych ekskluzywnych towarów w języku polskim ... nie w mieszance czinglisz i nie wiadomo czego
...
Następna strona