Trwa ładowanie...
bEsivPUB

Notowania

Przejdź na

Opłata za wywóz śmieci. Zdanowska: samorząd nie ma prawa zarobić

Prezydent Andrzej Duda zarzuca samorządom, że są winne drastycznemu wzrostowi cen za wywóz odpadów. - Ustawa jasno precyzuje, że samorząd nie ma prawa zarobić na zbiórce i utylizacji odpadów. Samorządy do tego dopłacają. Ceny faktycznie poszybowały w górę i to znacznie. Wiąże się to przede wszystkim z utylizacją odpadów i samorząd nie ma z tym nic wspólnego. W ramach przetargów staramy się znaleźć jak najlepszą ofertę, by mieszkańcy płacili jak najmniej - powiedziała w programie specjalnym "Newsroom WP" prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Konieczna jest budowa spalarni czy innych sposobów utylizacji odpadów, żeby nie trafiały na składowiska, bo koszty składowania są najdroższe - dodała.

82 reakcje
61
4
17
Podziel się
Komentarze (17)
zobacz więcej komentarzy (17)
bEsivPUN
KOMENTARZE
(17)
dobra zmiana ...
rok temu
zaraz armia z farmy trolli rzuci się na samorządowców atakowali już młodych lekarzy , nauczycieli , rodziców niepełnosprawnych dzieci , nieprzychylnych władzy aktorów , artystów i pisarzy itd . to nie zrozumiałe że rząd niepodległego kraju tak zażarcie walczy z własnym narodem i trwoni na to tyle kasy
to ja
rok temu
pis zabrania samorządom dopłacania do wywozu, (w sposób okrężny pokazuje że niby to nie ich wina) i liczy że czarny lud jest głupi, a może z pieniędzy unijnych wypadałoby zainwestować w rozwiązanie problemu śmieciowego ???!!!
Jacek
rok temu
Hanka zapomniała że jej zastępca czerwony nie zająknął się słowem przed wyborami ,a dzień po wyborach oznajmił śmiecie 100%w góre.Złodzieje
bEsivPVf
Miro
rok temu
Samorząd nie ma prawa zarobić Ale spółka gdzie właścicielem jest rodzina lub radny zasiada w zarządzie i owszem !
wirus
rok temu
Sortownia to nie miejsce przy bloku. Po wywiezieniu surowców wtórnych właściciel sortowni niech sortuje u siebie na linii asortyment. Nie tylko składuje go na placu. U nas nie ma Utylizacji, a płacimy jak by ona była i działała. Oszustwo za składowanie surowców wtórnych takie pieniądze jak nam naliczają się nie nalezą firmie. Poza tym tych firm powinno być wiele a nie jeden monopolista dyktator ceny.