Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Otwarcie granic. Polacy do Grecji bez kwarantanny nie wlecą. "Wysokie ryzyko zakażenia"

Kraje europejskie coraz bardziej odmrażają swoje gospodarki, co za tym idzie - turystyczne kraje zaczynają otwierać granice. Tak jest m.in. w przypadku Grecji, do której obywatele 29 krajów wlecą bez konieczności poddania się kwarantannie. Jednak Polski to nie dotyczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arkadiusz Lawrywianiec / Forum)
Grecja otwiera granice. Polacy nadal z obowiązkiem kwarantanny

Polski nie ma na liście krajów, których obywatele mogą od 15 czerwca odwiedzić Grecję bez obowiązkowej kwarantanny. Greccy dyplomaci w rozmowie z dziennikarką RMF FM w Brukseli zapowiadają jednak, że decyzja Aten może się zmienić.

Jakie są powody tego, że Polska nie znalazła się wśród 29 krajów, których obywatele będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny? Greccy dyplomaci powołują się na wykaz portów lotniczych Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), na liście znajdują się lotniska z obszarów o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem.

Na tej liście znalazło się m.in. lotnisko w Katowicach. Podstawą do wpisania na listę są przede wszystkim dane epidemiologiczne z regionów, w których lotniska się znajdują, a więc aktualny trend zakażeń, liczba zgonów czy liczba przeprowadzanych testów.

Obejrzyj: Tanie latanie się skończyło. Koronawirus znacząco podniesie ceny

Ateny podchodzą do sprawy tak, że jeśli choć jedno lotnisko danego kraju jest na takiej liście, to obywatele tego kraju objęci są obowiązkiem kwarantanny w Grecji, niezależnie od portu, z którego wylecą. Podobne kwestie dotyczą też innych krajów UE, jak choćby Francji czy Holandii (oficjalnie Królestwo Niderlandów).

Rozmówca dziennikarki RMF FM nieoficjalnie przyznał, że jest w tej sprawie spore zamieszanie w Atenach. - Nie wszystko jest logiczne - stwierdził. Sam zwrócił uwagę na to, że Polacy - po ewentualnym otwarciu granic - mogliby przylecieć do Grecji np. z niemieckich lotnisk. Podkreślił jednak, że decyzja w stosunku do Polski może się jeszcze zmienić.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2020

chokar123Polandesz nie robi testów. Grecy to widzą. Te dane Szu mowi ny to fikcja. Grek chytra sztuka. Pozdrawiam Freie und HH

01-06-2020

gośćWidocznie 200 mln dolków, jakie daliśmy im za frico to było za mało? No to kij im w oko!

01-06-2020

chokar123Te dane Polandeszu to fikcja. Sz mo wina łga jako polityk. Jest ponad milion chorych (większość bezobjawowa) Grecy to widzą i nie ufają dennym liczbom … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)