Notowania

paczkomaty
05.03.2019 11:10

Paczkomaty nie znikną z ulic. InPost ostro o wyroku łódzkiego sądu

Atak na paczkomaty jest wymierzony w prywatną firmę - tak InPost komentuje wyrok łódzkiego sądu, który uznał urządzenia za obiekt budowlany. I to postawiony bez pozwolenia. - Paczkomaty nie znikną z polskich ulic - uspokaja ich właściciel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Paczkomaty to według sądu obiekt budowlany. A skoro tak, to wymaga pozwolenia na budowę (Fot: GERARD/REPORTER)

Przypomnijmy, że chodzi o wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi. Ten w ubiegłym tygodniu uznał, że paczkomat to obiekt budowlany, więc do jego postawienia konieczne jest pozwolenie. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Właściciel paczkomatów zezwolenia oczywiście nie miał. I twierdzi, że wyrok to "całkowicie bezpodstawny atak, który wprowadza w błąd opinię publiczną i jest wymierzony w prywatną firmę".

Zobacz: Paczkomaty pękają w szwach. Ludzie stoją w kolejkach po kilka godzin

Paczkomaty nie znikną

W oświadczeniu przesłanym do redakcji money.pl InPost podkreśla, że wyrok na pewno nie oznacza, że paczkomaty znikną z polskich ulic.

Stronę właściciela paczkomatów trzyma również wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, który skierował skargę kasacyjną.

InPost się broni

- Gdyby bezpośrednio rozumieć wyrok sądu, to nie mógłby stanąć żaden automat przy kiosku czy w centrum handlowym sprzedający napoje lub przekąski. Każde z tych urządzeń musiałoby mieć pozwolenie budowlane - twierdzi Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu.

Jak firma broni swojego stanowiska? Zwraca uwagę, że urządzenia nie mają fundamentów, a ich postawienie nie wymaga żadnych prac budowlanych. Na dodatek odłączenie paczkomatu od gruntu nie spowodowałoby, że jest ono bezużyteczne. - Jest urządzeniem technicznym – elektroniczną szafą depozytową - wyjaśnia Wojciech Kądziołka.

"Jeżeli w Polsce decyzja WSA miała by być podtrzymana, to znowu będziemy wskazywani nie jako kraj sukcesu i możliwości, ale kraj sztucznych barier i ograniczeń" - komentuje InPost i liczy, że NSA wyrok uchyli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: paczkomaty, inpost, paczkomaty inpost, gospodarka, wiadomości, handel
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2019

JangosaMacie wasze sądy. Wszystkich na pysk wywalić!

05-03-2019

Piotrczyli zrezygnujcie z paczkomatów na rzecz niemieckich firm kurierskich. :/

05-03-2019

HWDPisIdąc takim tokiem myślenia, powinni zlikwidować parkometry, biletomaty, fotoradary. Też nie mają pozwolenia.

Rozwiń komentarze (53)