Notowania

Państwowe salony gier miały przynieść miliard złotych rocznie. Automaty nie spełniły oczekiwań

Co najmniej 35 tys. automatów w całym kraju miało przynieść budżetowi państwa miliardowe zyski już w drugim roku funkcjonowania państwowych salonów gier. Rzeczywistość rozczarowała.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Pierwsze salony otworzone zostały ze sporym poślizgiem dopiero w połowie 2018 roku. (Fot: Adam Tuchlinski/Newsweek Polska/REPORTER)

Do dziś operator państwowych gier hazardowych Totalizator Sportowy uruchomił 23 salony – pisze Puls Biznesu. To nawet nie połowa tego, co zapowiadał ówczesny p.o. prezesa TS Radosław Śmigulski na rok 2017. Pierwsze salony otworzone zostały ze sporym poślizgiem dopiero w połowie 2018 roku.

Również kolejne zapewnienia o 50 salonach z 1,2 tys. maszynami, które miały stanąć do końca ubiegłego roku okazały się fiaskiem.

Problem okazała się również współpraca z Wojskowymi Zakładami Łączności, które miały dostarczyć jednorękich bandytów dla nowej gałęzi państwowego przemysłu. Ja pisze PB, minęły dwa lata od kiedy miały być gotowe, a do dziś nie wyszły poza fazę testów. To z informacji dziennika upoważnia TS do naliczania kar umownych.

Salony ratować musiał sprzęt niemiecki i oprogramowanie kanadyjskie. Jednak maszyny borykają się z kolejnymi błędami technicznymi, które zniechęcają graczy do korzystania z salonów – pisze PB.

Tego nie wiesz o grach liczbowych:

TS prowadzi tymczasem kolejne postępowania zakupowe, termin zgłoszenia ofert już minął. Operator planuje pozyskać kolejnych 700 automatów. To jednak wciąż bardzo oddalona liczba od zapowiadanych 35-38 tys.

Słowem szumnie zapowiadany biznes nie tylko się spóźnił, ale też jak dotąd nie spełnił oczekiwań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: hazard, kas, totalizator sportowy, gospodarka, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-01-2019

zaciekawiona Aldonajaką Tusk miał obiecaną dolę z kradzieży 476 mln zł na cmentarzu przez Mira Zbycha i Grzecha, bo chyba najgłupszy ludzik nie uwierzy, że nie wiedział, … Czytaj całość

31-01-2019

MMMPaństwo chce przejąć kontrolę nad wszystkim. Państwowe salony gier :( Założę się, że w przyszłości wyjdzie na jaw wielka afera korupcyjna dotycząca … Czytaj całość

31-01-2019

obiektywnie patrzącdo jeleni wyrzucających pieniądze w tych "salonach": pamiętajcie że wasze pieniądze idą prosto do pisu, więc jeśli nie macie ochoty finansować … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)