Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KIB
|

Paragon przyjdzie SMS-em. Nie zdziw się przy kasie

41
Podziel się:

Niedługo wejdą w życie przepisy znoszące obowiązek drukowania paragonów. Oznacza to, że sprzedawca nie będzie musiał drukować i wydawać klientowi dowód zakupu do ręki.

Paragon przyjdzie SMS-em. Nie zdziw się przy kasie
Paragonu nie trzeba będzie otrzymać do ręki, można będzie go dostać SMS-em albo e-mailem (East News, Piotr Kamionka)
bEKloeWd

Możliwość wystawienia wirtualnych paragonów, jak pisał "Dziennik Gazeta Prawna", dotąd była teoretyczna, bo w praktyce sprzedawcy mieli obowiązek wydruku paragonu, nie dotyczyło to tylko tzw. kas wirtualnych, czyli oprogramowania na tablecie i telefonie.

Jednak gdy wejdą w życie nowe przepisy znoszące obowiązek drukowania paragonów - a jak czytamy w "Fakcie", te już czekają na opublikowanie w Dzienniku Ustaw - klient będzie mógł otrzymać paragon w formie elektronicznej. O ile, zaznaczmy, wyrazi na to zgodę.

Jest jeszcze jeden warunek: konieczna jest jeszcze homologacja kas fiskalnych wyposażonych w nową funkcjonalność.

bEKloeWf
Zobacz także: Rząd chce wprowadzić e-paragony. Koniec z wyblakłym papierem

Są dwa rodzaje takich nowoczesnych kas, które mogą wystawiać paragony elektroniczne: tzw. kasa wirtualna i kasa online. Jak przypomina "Gazeta Prawna", kasa online nie przechowuje danych o transakcjach, tylko przesyła je przez internet do skarbówki.

O e-paragonach mówi się już od lat. Parło na nie Ministerstwo Finansów, które chce, by zamiast tradycyjnych paragonów wydawane były dowody zakupu na maila, do bankowości elektronicznej czy aplikacji.

bEKloeWl

- Obecnie dochodzi do paradoksów, że w sklepie mogę zapłacić aplikacją w telefonie, a w zamian dostaję anachroniczny wydruk, na którym po kilku tygodniach nic już nie widać. Trzeba wyjść z tej papierowej ery - deklarował w rozmowie z money.pl Tadeusz Kościński, gdy jeszcze był wiceministrem rozwoju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKloeWG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
Klient
miesiąc temu
Hola, hola, ja nie chcę upubliczniać swojego nr telefonu, kupuję coś i chcę to reklamować, co wtedy, jak mam udowodnić że to kupiłem, kiedy to kupiłem, gdzie to kupiłem ?
dsa
miesiąc temu
Jak gospodarka ma rosnąc? U nas dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
Okupant czuwa
miesiąc temu
Dalej w kierunku maksymalnej smyczy cyfryzacji, cyfrowej tożsamości ID i cyfrowej e-waluty (czyt. likwidacja gotowki), e-paszportu szprycy, a potem to juz tylko raj niewolnika = System Oceny Społecznej.
bEKloeWH
Adam
miesiąc temu
Ze względu na brak zapewnienia oryginalności takich paragonów trudno uznać te wysłane mailami u SMS jako wiarygodne i niepodrabialne a co za tym idzie możliwe do nadużyć. Taka sytuacja miała już miejsce z dokumentami wysyłanymi z banków
leśnydziadek
miesiąc temu
// O e-paragonach mówi się już od lat. Parło na nie Ministerstwo Finansów, które chce, by zamiast tradycyjnych paragonów wydawane były dowody zakupu na maila, do bankowości elektronicznej czy aplikacji. // Dzisiaj chcą a za miesiąc to będzie obowiązek. Ludzie przecież to jest nasza ojczyzna, nasze życie. Czyli wychodzi na to że byle jacy pożal się Boże politycy znaleźli sobie żywiciela-frajera i chcą jeszcze decydować o naszym życiu. Dlaczego pozwalamy tak sobą pomiatać ?
...
Następna strona