Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Pierwsze miasto zrezygnowało z komunikacji publicznej przez koronawirusa

48
Podziel się

Miejscy przewoźnicy również wprowadzają środki bezpieczeństwa. W Bolesławcu zawieszono kursy komunikacji miejskiej. W Krakowie, we Wrocławiu, czy w Kielcach pasażerowie nie mogą korzystać z pierwszych drzwi. Już wcześniej przewoźnicy ograniczyli korzystanie z przycisków otwierania drzwi, a kierowcy nie sprzedają biletów.

W krakowskich autobusach pasażerom nie wolno korzystać z pierwszych drzwi. To ochrona dla kierującego
W krakowskich autobusach pasażerom nie wolno korzystać z pierwszych drzwi. To ochrona dla kierującego (MPK Kraków, -)
bEqZvgqd

- Od 16 marca do odwołania nie będą kursowały autobusy MZK – informuje na stronie internetowej urząd miasta w Bolesławcu.

W większych miastach nie ma jak dotąd decyzji o wstrzymaniu komunikacji. Przewoźnicy wprowadzają jednak środki ostrożności: pojazdy częściej są myte i dezynfekowane. Wyłączono ponadto tzw. "ciepłe przyciski", czyli guziki służące do otwierania drzwi. Autobusy w wielu miastach nie dość, że zatrzymują się na wszystkich przystankach (także tych na żądanie), to również automatycznie otwierają wszystkie drzwi, dzięki czemu pojazdy są na bieżąco wietrzone.

W Krakowie, we Wrocławiu i w Kielcach w pojazdach komunikacji od wczoraj zaczęto organizować specjalne strefy wydzielone. To część pojazdu z przodu, do której pasażerowie nie mają wstępu. Oznacza to, że do takich autobusów i tramwajów nie wsiada się pierwszymi drzwiami. W Krakowie dotyczy to tych pojazdów, w których kierowcy i motorniczowie nie mają wydzielonych kabin i ma na celu ich ochronę – informuje serwis Transport Publiczny.

bEqZvgqf

"Wydzielenie strefy w rejonie kabiny prowadzących będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami w autobusach oraz części tramwajów (o zablokowanych drzwiach będą informować specjalne naklejki). Nie będzie także możliwości zakupu biletu u prowadzących" – czytamy w komunikacie MPK Kraków.

bEqZvgql

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEqZvgqG
KOMENTARZE
(48)
Waldek
rok temu
To, że kontrolują, to pryszcz, bo urządzenia są zbliżeniowe. Ale już to, że wyszarpują z ręki pasażera kartę miejską, by ją samodzielnie przybliżyć do czytnika, to już skrajna nieodpowiedzialność.
Koala
rok temu
Zawiesic wszystkie komunikacje w pl!! Racja ludzie kichaja prychaja chuchają stoją obok siebie!! Zakazać komunikacji!! Przeciez gniotą sie jak sardynki gorzej jak w centrum handlowym
Marek
rok temu
A wiecie z jakiego powodu we Włoszech umierają starsi? Bo respiratory są przydzielane młodszym. Też mają braki. Tylko rozwaga i zdrowy rozsądek mogą nas uratować.
bEqZvgqH
Qwe
rok temu
Słyszałem że Ukraina zamyka granice z Polską BRAWO!!!!!! I nigdy jej nie otwierajcie!!!!! Nareszcie w Polsce będzie normalnie!!!!!!
Qwe
rok temu
Słyszałem że Ukraina zamyka granice z Polską BRAWO!!!!!! I nigdy jej nie otwierajcie!!!!! Nareszcie w Polsce będzie normalnie!!!!!!
...
Następna strona