Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pierwsze miasto zrezygnowało z komunikacji publicznej przez koronawirusa

Miejscy przewoźnicy również wprowadzają środki bezpieczeństwa. W Bolesławcu zawieszono kursy komunikacji miejskiej. W Krakowie, we Wrocławiu, czy w Kielcach pasażerowie nie mogą korzystać z pierwszych drzwi. Już wcześniej przewoźnicy ograniczyli korzystanie z przycisków otwierania drzwi, a kierowcy nie sprzedają biletów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MPK Kraków)
W krakowskich autobusach pasażerom nie wolno korzystać z pierwszych drzwi. To ochrona dla kierującego (Fot: -)

- Od 16 marca do odwołania nie będą kursowały autobusy MZK – informuje na stronie internetowej urząd miasta w Bolesławcu.

W większych miastach nie ma jak dotąd decyzji o wstrzymaniu komunikacji. Przewoźnicy wprowadzają jednak środki ostrożności: pojazdy częściej są myte i dezynfekowane. Wyłączono ponadto tzw. "ciepłe przyciski", czyli guziki służące do otwierania drzwi. Autobusy w wielu miastach nie dość, że zatrzymują się na wszystkich przystankach (także tych na żądanie), to również automatycznie otwierają wszystkie drzwi, dzięki czemu pojazdy są na bieżąco wietrzone.

W Krakowie, we Wrocławiu i w Kielcach w pojazdach komunikacji od wczoraj zaczęto organizować specjalne strefy wydzielone. To część pojazdu z przodu, do której pasażerowie nie mają wstępu. Oznacza to, że do takich autobusów i tramwajów nie wsiada się pierwszymi drzwiami. W Krakowie dotyczy to tych pojazdów, w których kierowcy i motorniczowie nie mają wydzielonych kabin i ma na celu ich ochronę – informuje serwis Transport Publiczny.

Zobacz także: Walka z koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia: kupujemy wszystko, co jest na rynku

Koronawirus. Najnowsza rekomendacja chińskich naukowców - noście maseczki w podczas podróży komunikacją publiczną.
Chiński naukowiec: koronawirus podróżuje na odległość 4,5 m. Noście maseczki

"Wydzielenie strefy w rejonie kabiny prowadzących będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami w autobusach oraz części tramwajów (o zablokowanych drzwiach będą informować specjalne naklejki). Nie będzie także możliwości zakupu biletu u prowadzących" – czytamy w komunikacie MPK Kraków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: bolesławiec, dolny śląsk, transport, komunikacja miejska, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

MisiekA w Warszawie w pociągach kierownicy dalej kontrolują bilety, bo ZTM tak każe. Przecież to najszybszy sposób zarażenia kolejnych osób.

12-03-2020

polW pojazdach komunikacji miejskiej w godzinach szczytu jest taki tłok, że jeden kicha na drugiego, bo stoją wszyscy jak śledzie w puszce. To jest … Czytaj całość

12-03-2020

poznaniakw Poznaniu w autobusach , puszczony jest nawiew , okna szczelnie pozamykane ! szok ! ten syf lata w autobusie caly dzien !!!!!!!!!!!!! skonczyc z tym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)