Notowania

podatki
15.12.2018 13:44

PIT 10 i 24 proc., 500+ dla najmniej zarabiających. Nowy pomysł PO

Wyższe Płace - to nazwa programu, który w sobotę rano zaprezentowali Polakom politycy Platformy Obywatelskiej. Największa partia opozycyjna chce obniżenia stawek PIT do 10 i 24 proc. oraz 500 zł dodatku dla tych, którzy zarabiają mniej niż połowę średniej krajowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Program zaprezentowali w sobotę rano przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann oraz główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca.

Program zaprezentowali w sobotę rano przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann oraz główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca.

- W ostatnich latach Mateusz Morawiecki mówił o wyrwaniu Polaków z pułapki średniego dochodu.Tylko mówił. My prezentujmy, jak to zrobić - rozpoczął konferencję prasową szef klubu PO.

- Pierwszy filar - chcemy ograniczyć składki na ZUS, NFZ i PIT do 35 proc. Drugi filar to dodatkowe wsparcie finansowe dla pracowników zarabiających mniej - powiedział Sławomir Neumann.

PO chciałoby, żeby łączna wysokość opodatkowania pracy nie przekraczała 35 proc. pensji. Jak to zrobić? Przede wszystkim obniżając stawki PIT.

Zobacz także: Sławomir Neumann drwi z Morawieckiego. "Powie, że koło wymyślił"

- Składki PIT zostaną obniżone do 10 i 24 procent. Ujednolicone zostaną wszystkie bazy podatkowe - powiedział na konferencji prasowej Andrzej Rzońca, główny ekonomista PO.

Platforma Obywatelska chciałaby również wprowadzić 500+ dla najmniej zarabiających Polaków. Jak miałoby to działać? Do pensji wszystkich zarabiających nie więcej niż średnia krajowa (czyli 4500 zł) państwo miałoby dopłacać 500 złotych. Wraz ze wzrostem pensji, dodatek miałby być coraz niższy. Od pensji 4500 zł w górę żadnego zysku by już nie było.

Jak podkreślał Andrzej Rzońca, najmniej zarabiający zyskaliby na tym pomyśle co miesiąc nawet 613 złotych (500 złotych dodatku i 113 złotych na niższych podatkach).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, gospodarka polska, platforma obywatelska, opozycja
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2018

lechuNajgorszym co mogło by spotkać tzw. opozycję ,to przejęcie władzy . Pis doprowadził Polskę na skraj ruiny swoim rozdawnictwem i złodziejstwem. Nowa … Czytaj całość

15-12-2018

WIEM.P.O. to kłamcy ,Trzaskowski najpierw przed wyborami, był za bonifikatą 99% na użytkowanie wieczyste , a po wyborach zmienił bonifikatę na 60% tak … Czytaj całość

15-12-2018

KLER+ KOŚCIOŁY NA WŁASNE UTRZYMANIE I GŁOSUJE !!!

Rozwiń komentarze (88)