Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Piwo pod chmurką. Na bulwary i nadrzeczne plaże wraca życie

13
Podziel się

Znów można legalne raczyć się piwem pod chmurką. Prawo to zostało zawieszone na czas pandemii.

Na wiślańskie bulwary wracają ludzie.
Na wiślańskie bulwary wracają ludzie. (PAP)
bErnUipx

Zawieszone przez radnych na czas pandemii koronawirusa legalne spożywanie alkoholu pod chmurką wraca - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Na wiślańskich bulwarach pojawili się ludzie. Ciepła pogoda, słońce sprzyjają leniwemu odpoczynkowi na miejskich plażach, skwerach i w parkach.

Bulwary zostały wyjęte spod zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych w 2018 roku. Od tamtej pory tereny te stały się jeszcze bardziej popularne wśród warszawiaków. Jednak radni miasta na czas pandemii zawiesili to prawo, aby ograniczyć zbieranie się ludzi.

bErnUipz
Zobacz także: Piwo produktem luksusowym. "Dla wielu 3 zł to już za dużo"

Kiedy znów picie pod chmurką staje się możliwe, wrócił dawny spór o zasadność tego pozwolenia - wskazuje "DGP". Jak pisze dziennik, przybywa skarg ze strony mieszkańców Powiśla ze względu na hałas, śmieci i wzrost liczby wykroczeń.

bErnUipF

Teoretycznie rozwiązaniem mogłyby być wydzielone strefy oddalone od domów, jednak miasto nie chce tworzyć enklaw. Wśród dużych miast w ogóle nie wiele się na to zdecydowało. Strefę na bulwarach nad Odrą wydzieliło jednak np. Opole, Szczecin oraz Poznań.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErnUiqa
KOMENTARZE
(13)
polkanikas
rok temu
U mnie pod blokiem na ławce przez całą pandemię i teraz Ukraińcy piją piwo i palą. My Polacy siedzieliśmy w domu wychodząc tylko na zakupy za to Ukraińce nie przyjmowali do wiadomości zakazy. Bardzo to ich śmieszyło.
BłęKit
rok temu
Jeszcze dać menelowe+ i niech chleją, śmiecą itd. Co za różnica, po tym jak Szambelan zabrudził Wisłę to gorzej już nie będzie. A jak się potopią to wszyscy na tym skorzystamy.
Gdańszczanka
rok temu
Od tego, żeby nie było hałasu, brudu i wzrostu wykroczeń jest nasza p o l i c j a straż miejska. Do nich należy utrzymywanie porządku w takich strategicznych miejscach. dajcie wreszcie ludziom pożyć. Na zachodzie jest zatrzęsienie knajpek nad wodą i jakoś sobie radzą. Tylko u nas stale komuś się nie podoba. Jestem "za" występami różnych artystów w śródmieściach miast, żeby te miasta żyły! Nie mogą umierać o 22.00, tylko dlatego, że ktoś nie może spać. Czasy się zmieniają! Także w zakresie aptecznych koreczków do uszu. A nocne życie wre i przysparza mamony. Jakie to jasne!
bErnUiqb
Bywalec
rok temu
Piwo to pijemy za sklepem , na inne miejsca nas nie stać
peter
rok temu
Wino muzyka i śpiew. Tylko producenci trumien i grabarze zacierają ręce.