Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja
Artykuł sponsorowany

Planujesz stworzyć stronę firmową? Zobacz, dlaczego przyda Ci się VPS!

Podziel się:

Dzisiaj już trudno wyobrazić sobie prowadzenie sensownych rozmiarów działalności gospodarczej bez posiadania strony w internecie. Szczególnie w obliczu zmian, które wymuszają wprowadzane restrykcje związane z koronawirusem. Jeśli właśnie stoisz przed decyzją o utworzeniu firmowej strony czy portalu albo chciałbyś poprawić parametry istniejącego rozwiązania, to powinieneś zastanowić się nad VPS. Dlaczego? Jakie korzyści przyniesie Ci takie rozwiązanie?

Planujesz stworzyć stronę firmową? Zobacz, dlaczego przyda Ci się VPS!
Zobacz do czego przyda Ci się VPS. (materiały partnera)

Czym jest VPS?

Tworząc stronę internetową, sklep czy witrynę, musisz zatroszczyć się nie tylko o jej zawartość – zarówno merytoryczną, jak i kod, na bazie którego będzie funkcjonować – ale także o sprzęt, na którym będzie zainstalowana. Praktycznie nikt nie decyduje się na wykorzystanie w tym celu fizycznego serwera, znajdującego się w domu czy biurze (poza największymi firmami). Najrozsądniejsze wydaje się więc skorzystanie z usług firm świadczących takie usługi. Sprzęt musi być odpowiednio zabezpieczony, pracować 24/7 i posiadać łącza o odpowiedniej przepustowości. 

Najtańszą oferowaną opcją jest serwer współdzielony, ale gdy ruch na stronie przekracza pewien pułap, przestaje być on wystarczający. Najlepszym rozwiązaniem jest serwer dedykowany, pozwalający na pełne wykorzystanie powierzonego urządzenia, jednak wymaga on dużej wiedzy lub zatrudnienia administratora, a ponadto jest to bardzo drogie rozwiązanie, więc decydują się na nie głównie duże podmioty. 

Złotym środkiem pomiędzy hostingiem współdzielonym a serwerem dedykowanym jest właśnie VPS. Pozwala on na skorzystanie ze wszystkich dobrodziejstw serwera dedykowanego, a więc:

  • dowolnego wykorzystywania powierzonej przestrzeni dyskowej,
  • możliwość instalowania i odinstalowania programów i wtyczek, a nawet zmiany systemu operacyjnego,
  • szybkiego i wydajnego działania,
  • pełnego nadzoru nad wykorzystaniem przydzielonych zasobów (CPU, RAM, HDD, przepustowości łącza),
  • dedykowanego adresu IP, dzięki któremu sposób korzystania przez innych użytkowników z serwera nie ma wpływu na Twoją stronę czy działanie poczty. 

Z drugiej strony serwery VPS są znacznie tańsze od dedykowanych, a także łatwiejsze w obsłudze. Często mają wbudowane oprogramowanie administrujące (które w przypadku serwerów dedykowanych najczęściej trzeba dokupić osobno). Występują też w pakietach ze wsparciem technicznym, zapewniając przy tym bezpieczeństwo Twoich danych i funkcjonowanie przez ponad 99% czasu. 

Kto skorzysta z możliwości VPS?

Oczywiście rozwiązanie uniwersalne nie istnieje i podobnie jest w przypadku usług hostingowych. Jednak najbardziej wszechstronnym spośród dostępnych na rynku serwerów jest właśnie VPS. Mogą z niego odnieść korzyści przedsiębiorcy, którzy:

  • prowadzą sklep internetowy (nawet sporych rozmiarów, z dużą liczbą klientów),
  • potrzebują stabilnego i niezawodnego serwera poczty na prywatnym serwerze,
  • posiadają rozbudowaną stronę internetową,
  • chcą, by ich witryna zawsze działała sprawnie, szybko i niezawodnie,
  • zajmują się pisaniem programów, aplikacji, skryptów,
  • testują rozwiązania sieciowe w praktyce,
  • potrzebują dostosowywać konfigurację do własnych potrzeb (np. serwera PHP).

Jedną z kluczowych zalet VPS jest stabilność pracy i połączenia z internetem oraz możliwość skorzystania ze stałego IP, co ułatwia komunikację z serwerem (w tym przez np. SSH). 

Dobry serwer to dopiero pierwszy krok

Oczywiście znalezienie dobrego serwera, o optymalnym stosunku ceny do wydajności, to dopiero pierwszy krok na drodze do postawienia własnego sklepu internetowego lub witryny firmowej. Pozostaje jeszcze bardzo wiele innych decyzji, odbijających się później na jego funkcjonowaniu – m.in. dobór CMS-a, platformy e-commerce, szaty graficznej, integracji z procesorami płatności. Warto jednak od początku postawić na solidne i funkcjonalne rozwiązanie, jakim będzie serwer VPS o wydajności dopasowanej do rozmiaru projektu, aby w przyszłości uniknąć kłopotów związanych z migracją do kolejnego dostawcy czy na wydajniejszy sprzęt. Dobrze podjęta decyzja u podstaw będzie procentować przez lata, dając Ci spokój i pole do dalszego rozwoju.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl