Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Poczta Polska zgubiła swoje akcje. Papiery są, ale nie wiadomo gdzie...

46
Podziel się:

To mógłby być dobry żart o naszym narodowym dostawcy usług pocztowych, któremu zdarza się przecież gubić przesyłki, gdyby nie fakt, że to najszczersza prawda. Miejsce przechowywania wszystkich akcji Poczty Polskiej S.A., własności Skarbu Państwa, jest nieznane.

Tym razem Poczta Polska nie zagubiła paczki swojego klienta.
Tym razem Poczta Polska nie zagubiła paczki swojego klienta. (NurPhoto via Getty Images)

Poczta Polska nawet nie ukrywa, że gdzieś zgubiła odcinek zbiorowy własnych akcji. Przedziwną sytuację opisuje serwis prawainwestora.pl. Jak się okazuje, Skarb Państwa przekazał akcje PP do depozytu pocztowej spółki i nawet otrzymał stosowne pokwitowanie.

Informacja o zagubionych papierach pojawiła się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, gdzie Poczta Polska opublikowała komunikat o utracie tych dokumentów.

Zobacz także: Zobacz też: Oszustwo na bon turystyczny. Ekspert przestrzega

W związku z tym PP chce teraz umorzyć utracony odcinek zbiorowy akcji, przy wykorzystaniu statutowej procedury. Jak zauważa portal, który jako pierwszy poinformował o tej zaskakującej sytuacji, procedura umorzeniowa, z której chce teraz skorzystać Poczta w statusie spółki pojawiła się... 22 czerwca 2020 r.

Dlatego można zakładać, że najpierw okazało się, że papierów nie ma tam, gdzie je złożono, a potem przyszedł czas na plan ratunkowy. Choć zdarzyło się coś, co nie powinno mieć miejsca, najprawdopodobniej nie będzie miało poważnych konsekwencji dla Poczty.

Wszystko dlatego, że zaginione akcje są imienne, a to oznacza, że nawet przez chwilę Poczta nie mogła mieć wątpliwości co do tego, kto jest jej właścicielem. Po prostu, na podstawie wpisów do księgi akcyjnej, nie było i nie ma wątpliwości co do tego, że to Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem PP.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
jko
3 lata temu
Zrobiłam zakupy w stanach, obie przesyłki polecone przeszły odprawę celną w Polsce czyli zostały dostarczone przez USPS. Jedną jedną z nich znalazłam na podłodze na swojej klatce schodowej po prostu rzuconą, drugiej nie dostarczono a odnotowano że dostarczono, tak pracuje oddział 95 na Myśliborskiej w Warszawie. Jestem zdesperowana, bo przesyłka ta jest droga, poza wszystkim. Pojęcia nie mam co mogę zrobić żeby powołać tak niechlujne traktowanie moich wartościowych rzeczy do odpowiedzialności. Za to jak się przychodzi na ten oddział załatwić dowolną sprawę, to jest się traktowanym skrajnie niemile, po prostu chamsko. proszę o podpowiedź co mogę zrobić w tej sytuacji
Sasin
3 lata temu
będzie wiedział ...
agawa
3 lata temu
Może Sasin wykorzystał do drukowania pakietów wybiorczych?
Podatnik
3 lata temu
Nic nie wiedzą, ale wiedzą ile dostają kasy i okradają Polaków ile mogą. Okradają Polaków tych pracujących jak tylko mogą. Stan zadłużenia nadal niewiadomy, stan koronawirusa niewiadomy, itd. stan służby zdrowia tragiczny, stan KK. - super dobry (cóż f. kościelny miliony, dwie emeryturki w ciągu miesiąca; dwie waloryzacje itd). Krótko ciemny lud to kupi bo mu dadzą 13-tki za nic. Ludzi weźcie się do pracy a nie socjal wam coś da; a co przyszłe pokolenia będą miały, chyba tylko sporo długu po PISie do spłaty.
precz z PISEM
3 lata temu
Nie ma to jak najwyższej klasy specjaliści z PIS, jak coś spier. to nie idzie już tego naprawić
...
Następna strona