Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Poczta Polska planuje zakupy, ale najpierw musi coś sprzedać. "W pandemii to się nie uda"

10
Podziel się

Poczta Polska wystawiła na sprzedaż nieruchomość w Pruszkowie za blisko 1,5 mln zł. Kompleks w centrum miasta nadaje się do generalnego remontu, a pocztowe związki zachodzą w głowę: kto sprzedaje infrastrukturę w środku szalejącej pandemii?

Poczta Polska planuje zakupy, ale najpierw musi coś sprzedać. "W pandemii to się nie uda"
Poczta Polska. Wystawiony na sprzedaż kompleks przy ul. Kościuszki w Pruszkowie
bDXGbHOt

Kompleks budynków na działce o pow. 910 mkw. w Pruszkowie pod Warszawą. Cena? O ile 28 kwietnia licytacja jej nie wywinduje - niespełna 1,5 mln zł. Poczta Polska pozbywa się nieruchomości z myślą o "zmianach rynkowych" i zakupie nowych centrów logistycznych w polskich miastach.

Nieruchomości, jak ta w Pruszkowie, mają być wykorzystane pod atrakcyjną zabudowę biurową lub mieszkaniową w centrach miast - reklamuje inwestycję rzecznik prasowy Poczty Polskiej Justyna Siwek.

bDXGbHOv

Nie każdy zgadza się jednak z decyzją o samej sprzedaży. - W pandemii i tak się to nie uda - wskazuje w rozmowie z money.pl Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty Polskiej.

W ocenie związkowca pozbywanie się placówki w centrum miasta, do tego w środku szalejącej pandemii, to przede wszystkim marnotrawienie czasu.

- Dobrze usytuowane budynki, jak ten w Pruszkowie, to zawsze szansa dla poczty. Można go użyć lub wyremontować, bo w tym przypadku mamy do czynienia z ruderą, a nie od razu sprzedawać. Podobnych przykładów mamy już zbyt wiele - podkreśla.

bDXGbHOB

Pruszkowski budynek o powierzchni użytkowej 608,70 mkw. ma być złożony z obiektów gospodarczych w słabym stanie technicznym.

Część z nich stanowią budynki murowane, a części z nich wykonana została z blachy. Na terenie nieruchomości posadowiony jest również budynek stacji TRAFO, będący własnością ZE - podaje Polska Agencja Prasowa.

Poczta Polska poinformowała przy okazji, że wystawiona na sprzedaż działka jest uzbrojona, budynek biurowy jest podłączony do sieci wodociągowej oraz ma odprowadzenie ścieków do kanalizacji miejskiej.

bDXGbHOC

A lokalizacja? Nieruchomość jest usytuowana w "strefie programów cenotwórczych", czyli w głównym ośrodku miasta. Ponadto sama działka nie znajduje się w obszarze rewitalizacji (występuje w przypadku obszarów zdegradowanych).

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGbHOW
nieruchomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
lidka1025
2 tyg. temu
Tak się likwiduje pod stołem Pocztę Polską. Przejmuje ją obca grupa kapitałowa p.n. "Polska " Grupa Pocztowa...polska oczywiście dla zmyłki....
Biz
2 tyg. temu
Takie obiekty PP powinna wynajmować a nie się ich pozbywać. Związki zawodowe powinny zablokować demontaż Poczty Polskiej. Problem w tym, że w PP "działa" aż (uwaga) 87(!) związków zawodowych. I te związki nigdy się z sobą nie dogadają. A więc są słabe. I o to chodzi...
Darek
3 tyg. temu
Wysprzedają to czego platforma nie zdązyła likwidacja poczty trwa... Przykre ale PIS gorsze zło niż PO...
bDXGbHOX
MKG
3 tyg. temu
Obajtek kupi!!!A tak szczerze to już jest pewnie na to klient!!!
Emeryt
3 tyg. temu
Niech sprzeda karty do głosowania ha ha. Ręce opadają