Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polacy chętnie inwestują w panele na dachach. "Nadchodzi rewolucja lokalna"

- Mamy ogromny sukces programu "Mój prąd". Kolejny rekord pobity w maju pomimo pandemii - ponad 14 tys. złożonych wniosków - cieszył się Michał Kurtyka, minister klimatu, który był gościem programu "Money. To się liczy". - Polacy bardzo chętnie korzystają z paneli fotowoltaicznych zakładanych na dachach swoich domów, bardzo chętnie sięgają po nową odsłonę programu "Czyste powietrze", w którym jest możliwość korzystania z pompy ciepła. To są takie odnawialne źródła energii, w których osiągamy już pewną efektywność kosztową - powiedział minister klimatu. - Wiele na to wskazuje, że nadchodzi rewolucja lokalna, jeżeli chodzi o zaopatrzenie w energię. Lokalne bezpieczeństwo energetyczne będzie budowane za pośrednictwem wielu tysięcy rozproszonych instalacji - mówił Michał Kurtyka. Jak dodał, transformacji centralnej będzie towarzyszyła oddolna, która jest napędzana inwestycjami dziesiątków tysięcy Polaków.

225 reakcji
101
33
91
Podziel się
Komentarze (91)
zobacz więcej komentarzy (91)
KOMENTARZE
(91)
combo13456262
2 lata temu
....to tylko zabawka ...dla bogatych naiwnych
myj ręce i na...
2 lata temu
Panele tanieją a tzw falowniki drożeją i cena całej instalacji utrzymuje. Producent paneli niby daje 25 lat gwarancji na utrzymanie do 75% mocy znamionowej a falownik ma 5 lat gwarancji i jak padnie to nie da sie go naprawić ani też nie obniży sie jego wydajność. Cena falownika jest od 8 tyś zł i zależy od mocy całej instalacji. Przy max instalacji dla zwykłego Kowalskiego czyli 10 kWh to ok. 15 tyś. zł. Czyli w trakcie działania paneli będzie trzeba przynajmniej 2 -3 razy wymienić falownik. Czyli do całego interesu dopłaci się równowartość całej instalacji. Obecnie najtańsze są panele o mocy ok. 185 W a o mocy 2 razy cena też jest większa. Obecnie są już panele 400 W, potrzeba mniejszej powierzchni dachu i koszt montażu mniejszy ale ich cena większa.
buhaha
2 lata temu
Wszelkie dofinansowania w tym państwie to jeden wielki przekręt i sponsorowanie swoich pociotków i popleczników
SMOK
2 lata temu
CZYSTE POWIETRZE OSZUSTWO PAŃSTWA ŻEBY OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE LATA DOSTARCZANIA DOKUMENTÓW I WYDATKI PRZEKRACZAJĄCE DOFINANSOWANIE A WYMOGI WYPRZEDZAJĄCE XXII WIEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PS
2 lata temu
Tylko dlaczego instalacja z dotacji jest wyceniana 2* drożej niż bez dotacji, do tego trzeba wziąć kredyt? Instalacja paneli ma sens na obiektach użyteczności publicznej, np. urzędach, szkołach, dysponujących wielkimi dachami i pracującymi w dzień, w domu jednorodzinnym chyba tylko jeśli ma się klimatyzację, ewentualnie bojler, albo magazynuje się w akumulatorach "na wieczór." Tylko z akumulatorami koszt *2...
...
Następna strona