Trwa ładowanie...
bEqlqQTF

Notowania

Przejdź na

Polacy chętnie inwestują w panele na dachach. "Nadchodzi rewolucja lokalna"

- Mamy ogromny sukces programu "Mój prąd". Kolejny rekord pobity w maju pomimo pandemii - ponad 14 tys. złożonych wniosków - cieszył się Michał Kurtyka, minister klimatu, który był gościem programu "Money. To się liczy". - Polacy bardzo chętnie korzystają z paneli fotowoltaicznych zakładanych na dachach swoich domów, bardzo chętnie sięgają po nową odsłonę programu "Czyste powietrze", w którym jest możliwość korzystania z pompy ciepła. To są takie odnawialne źródła energii, w których osiągamy już pewną efektywność kosztową - powiedział minister klimatu. - Wiele na to wskazuje, że nadchodzi rewolucja lokalna, jeżeli chodzi o zaopatrzenie w energię. Lokalne bezpieczeństwo energetyczne będzie budowane za pośrednictwem wielu tysięcy rozproszonych instalacji - mówił Michał Kurtyka. Jak dodał, transformacji centralnej będzie towarzyszyła oddolna, która jest napędzana inwestycjami dziesiątków tysięcy Polaków.

0
0
91
Podziel się
Komentarze (91)
zobacz więcej komentarzy (91)
bEqlqQTR
KOMENTARZE
(91)
combo13456262
rok temu
....to tylko zabawka ...dla bogatych naiwnych
myj ręce i na...
rok temu
Panele tanieją a tzw falowniki drożeją i cena całej instalacji utrzymuje. Producent paneli niby daje 25 lat gwarancji na utrzymanie do 75% mocy znamionowej a falownik ma 5 lat gwarancji i jak padnie to nie da sie go naprawić ani też nie obniży sie jego wydajność. Cena falownika jest od 8 tyś zł i zależy od mocy całej instalacji. Przy max instalacji dla zwykłego Kowalskiego czyli 10 kWh to ok. 15 tyś. zł. Czyli w trakcie działania paneli będzie trzeba przynajmniej 2 -3 razy wymienić falownik. Czyli do całego interesu dopłaci się równowartość całej instalacji. Obecnie najtańsze są panele o mocy ok. 185 W a o mocy 2 razy cena też jest większa. Obecnie są już panele 400 W, potrzeba mniejszej powierzchni dachu i koszt montażu mniejszy ale ich cena większa.
buhaha
rok temu
Wszelkie dofinansowania w tym państwie to jeden wielki przekręt i sponsorowanie swoich pociotków i popleczników
bEqlqQUj
SMOK
rok temu
CZYSTE POWIETRZE OSZUSTWO PAŃSTWA ŻEBY OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE LATA DOSTARCZANIA DOKUMENTÓW I WYDATKI PRZEKRACZAJĄCE DOFINANSOWANIE A WYMOGI WYPRZEDZAJĄCE XXII WIEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PS
rok temu
Tylko dlaczego instalacja z dotacji jest wyceniana 2* drożej niż bez dotacji, do tego trzeba wziąć kredyt? Instalacja paneli ma sens na obiektach użyteczności publicznej, np. urzędach, szkołach, dysponujących wielkimi dachami i pracującymi w dzień, w domu jednorodzinnym chyba tylko jeśli ma się klimatyzację, ewentualnie bojler, albo magazynuje się w akumulatorach "na wieczór." Tylko z akumulatorami koszt *2...
...
Następna strona