Notowania

ludwik dorn
13.12.2007 13:58

70 proc. Polaków ufa premierowi

Jak wynika z sondażu zaufanie do szefa rządu jest minimalnie wyższe niż w listopadzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Wśród polityków największym, 70-proc. zaufaniem, cieszy się premierDonald Tusk. To o 1 punkt procentowy więcej niż w listopadzie - wynika z sondażu CBOS. *

Na kolejnych miejscach w rankingu zaufania znaleźli się: wicepremierWaldemar Pawlak(60 proc.), były minister zdrowia Zbigniew Religa (58 proc.), były prezydentLech Wałęsa(55 proc.), Bronisław Komorowski(44 proc.),Radosław Sikorski(41 proc.), Jarosław Kalinowski(39 proc.),Marek Borowski(38 proc.),Lech Kaczyński34 proc) iWojciech Olejniczak(31 proc.).

CBOS zbadał też poziom nieufności ankietowanych w stosunku do polityków. Tu na pierwszym miejscu jest prezes PiSJarosław Kaczyński- nie ufa mu 57 proc. badanych. Kolejne miejsca zajmują: prezydent Lech Kaczyński (51 proc. nieufności),Przemysław Gosiewski iAntoni Macierewicz(44 proc.) orazLudwik Dorn(43 proc.).

Od listopada największy wzrost zaufania odnotowała minister zdrowiaEwa Kopacz(wzrost o 8 punktów procentowych). Ufa jej 21 proc. badanych.

Najbardziej pogorszyły się oceny prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zaufanie do niego spadło o 8 punktów procentowych - do 28 proc. Prawie tyle samo stracił w ocenie ankietowanych Lech Kaczyński. Zaufanie do niego zmalało o 7 punktów procentowych - do 34 proc.

Do polityków, których notowania wyraźnie się pogorszyły należy też szef LiD Wojciech Olejniczak. Zaufanie ankietowanych do niego zmniejszyło się o 6 punktów procentowych i wynosi 31 proc.
* ZOBACZ TAKŻE:*

Tagi: ludwik dorn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz