Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sondaż: Kaczyński nie ma szans na reelekcję

1
Podziel się:

Gdyby wybory odbyły się dziś, wygrałby je kandydat PO Bronisław Komorowski.

Sondaż: Kaczyński nie ma szans na reelekcję
(PAP/Jacek Turczyk)

*38 proc. badanych chce głosować w I turze wyborów prezydenckich naBronisława Komorowskiego. Drugi w kolejności wynik - 21 proc. - osiągnął by obecny prezydentLech Kaczyński; Komorowski zwyciężyłby też jednak w II turze - wynika z sondażu dla TVN24. *

W pierwszej turze wyścigu do fotela prezydenckiego na pozostałych kandydatów chciałoby zagłosować znacznie mniej ankietowanych.

Andrzej Olechowskiuzyskałby w niej poparcie 5-procentowe. Chęć głosowania naWaldemara PawlakaiJerzego Szmajdzińskiegozadeklarowało po 4 proc. respondentów a naAndrzeja Leppera- 3 proc.Marek Jurekuzyskałby 2-procentowe poparcie a Tomasz Nałęcz 1-procentowe.Ludwik Dornmógłby liczyć na poparcie poniżej jednego procenta.

Lepper: Nie zostanę zboczeńcem, chcę być prezydentem
Ponadto 11 proc. respondentów deklaruje, że odda w pierwszej turze swój głos na innego kandydata niż wymienieni. Z kolei 10 proc. nie wie, na kogo zagłosować.

Gdyby w drugiej turze znaleźli się Bronisław Komorowski i Lech Kaczyński, ponownie wygrałby ten pierwszy. Na marszałka Sejmu w drugiej turze chce głosować 60 proc. badanych, a na obecnego prezydenta 27 proc. Natomiast 13 proc. ankietowanych nie wiedziało na kogo odda swój głos.

Komorowski wygrałby w drugiej turze także z Olechowskich stosunkiem głosów 59 proc. do 21 proc. oraz Jerzym Szmajdzińskim - 66 proc. do 13 proc.

Chęć udziału w wyborach zadeklarowało 63 proc. respondentów. Natomiast 16 proc. odpowiedziało, że na pewno nie pójdzie do urn, a 21 proc. jeszcze nie wiedziało, czy pójdzie głosować.

Telefoniczny sondaż MillwardBrown SMG/KRC został zrealizowany na zlecenie TVN24 na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1005 dorosłych mieszkańców Polski w sobotę już po ogłoszeniu wyników prawyborów w Platformie Obywatelskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Rbebrnfbfn
4 miesiące temu
Jasne że wtedy powinien mieć szansę na reelekcję to był bardzo dobry prezydent idealny na obecne czasy. Jakby żył wstydził by się za swojego brata za PiS i może była by mała szansa że PiS by takie rzeczy odwalał na przykład to co robią z Unią Europejską teraz.