Trwa ładowanie...
bEBYUbat
Notowania
Przejdź na

Polska szczepionka przeciw COVID-19. Cena zaskakuje

Politechnika Warszawska opracowuje polską wersję szczepionki przeciw COVID-19. Ma być tania. - Cena obecnych na rynku szczepionek na wirusa Sars-CoV-2 jest tajemnicą firm, ale szacuję, że kosztują one między 10 a 30 euro za dawkę. My mamy nadzieję, że nasza szczepionka przy masowej produkcji ma szansę kosztować około 1 euro za dawkę lub mniej - powiedział w programie "Newsroom" prof. Tomasz Ciach z Politechniki Warszawskiej. Był też pytany, ile uczelnia potrzebuje pieniędzy, by szczepionka w ogóle powstała. - Nie jestem w stanie oszacować ostatecznej kwoty. To bardzo trudna sprawa. Cena jest tutaj niewiadomą. To może być kilka, a nawet 10 milionów euro, to cena wyprodukowania partii. Mam nadzieję, że można by to wyprodukować w naszym przypadku w okolicach 2 do 5 mln euro. Mowa o partii do badań klinicznych. Później będą to już mniejsze kwoty. Niestety nie dostaliśmy grantów od państwa, opieramy się na funduszach własnych, a te wystarczą nam na prowadzenie...

rozwiń
233 reakcje
4
0
229
Podziel się
Komentarze (229)
zobacz więcej komentarzy (229)
bEBYUbaF
KOMENTARZE
(229)
stary Polak
6 miesięcy temu
po przeczytaniu tego tekstu nabrałem wątpliwości czy PW w ogóle coś opracuje. skoro się nie rozumie różnicy między kosztem a ceną? jeśli sie żyje w oderwaniu od realiów to jak potem przenieść prace ze stołu laboratoryjnego do skali przemysłowej?
zzg
7 miesięcy temu
Nigdy nie zostanie dopuszczona szczepionka za 4zł., bo nie pozwolą na to mocodawcy. 400zł./szt.to jest właściwa cena jaką płaci nasz ....wiadomo kto.
ika
7 miesięcy temu
A co z daleko posuniętymi badaniami z UM w Poznaniu??? W listopadzie 2020 byla na etapie b. zaawansowanym!!! A potem weszly ze swoimi badziewiami zachodnie koncerny i o Poznaniu - cisza!!!
bEBYUbaX
Lee
7 miesięcy temu
Za tanio! Ile można z tego grantu na łapówki dać, 10%? To jakieś grosze, nie mają szans!
krakusekx
7 miesięcy temu
Bajki nie bajki ale skoro wszyskie kraje europejskie pracuja nad swoja szczepionka to Polska tez moze. Wszysko rozbija sie jednak o pienaidze a badania tez kosztuja . I kwota 10mln euro nie jest porazajaca. Tylko ze.... Tylko ze nasze wspaniałe wielkie i kochane panstwo ma nas obywateli w głebokim powazaniu co nie raz juz udowodniło. I na przykład na swoja tuba propagandowa przekazało w sumie niecałe 5 mld zł.Na szerzenie zababonów tez nie skompiło i z tego co wiadomo to poszło 250 mln zł. A na badania nad szczepionka? Ani grosza. wiec jak to jest? jest dobrze a nawet lepiej bo nowy program PIs-u pod nazwa "NIEBO +" przeciez działa i to całkiem niezle. wiec w czym problem? A wracajac do szczepionki to bedzie ona potrzebna mozliwe ze na dłuzszy czas i trzeba ja bedzie zakupic. A przeciez kupuje nasze panstwo za nasze wypracowane pieniadze a nie za swoje. wiec czy nie lepiej miec swoja opracowana i tania a nie wykładac kolejne mld zł bo sie komus tak przywidziało.
...
Następna strona