Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Walków
Marcin Walków
|
aktualizacja

Polska w ogonie elektromobilności. Ale jest coś, czym możemy się chwalić

- To produkcja autobusów elektrycznych. Jesteśmy jednym z liderów na rynku europejskim. Wolna, ale postępująca elektryfikacja floty lekkich aut dostawczych. Mamy kilku trendsetterów, co już powoduje zmiany w logistyce. Cały czas dużo mamy do zrobienia pod względem dużych aut ciężarowych - wyliczał Piotr Michalczyk, lider sektora motoryzacyjnego i partner w firmie doradczej PwC, w programie money.pl. - Produkcja baterii litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych to już blisko 2 proc. rocznej wartości naszego eksportu - dodał Aleksander Rajch, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych PSPA. Goście programu money.pl wskazali też na producentów ładowarek do aut elektrycznych. - Pod tym względem jesteśmy w pierwszej trójce w Europie. Dzieje się już całkiem dobrze, a może być jeszcze lepiej - dodał Michalczyk.

infrastruktura
wideo
80
Podziel się:
KOMENTARZE
(80)
Ekologia
6 miesięcy temu
Widział ktoś 25 letni autobus elektryczny?
Zew
6 miesięcy temu
Bo PIS owskie pomysły to budować elektrownie atomowe a zniszczyć energię wiatrakowa.
anyPiS
6 miesięcy temu
Dla PiS przedsiębiorcy to dojna krowa. Niedługo wycisną ich jak cytrynę. Nie będzie chętnych do uprawiania przedsiębiorczości. Kojarzy mi się to z latami powojennymi gdy ludzi parających się prywatnym handlem, produkcją czy usługami zostali zniszczeni przez komunę. Znam z autopsji bo mama prowadziła taką działalność. Kontrole, domiary, naloty jedynie słusznej władzy.
gasiek
6 miesięcy temu
No,my zawsze w czołówce,teraz będziemy awangardą w jedzeniu robactwa i noszeniu jednych gaci przez pół roku,już rodzima służalcza Unijna elyta o to zadba.
sven
6 miesięcy temu
do czasu aż paru pasażerów spłonie w takim autobusie
...
Następna strona