Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak,Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Polska wytrwa kolejny lockdown? Prof. Orłowski: Wojny też przetrwaliśmy, ale koszt będzie ogromny

Polska gospodarka wytrzyma kolejny lockdown? - Musi przetrwać, przetrwała i wojny. Pytanie, jakie straty będą z tego powodu. Rząd, nie bez racji, mówi: cieszcie się, przetrwaliśmy, bezrobocie nie wzrosło. Problem polega na tym, że to wszystko stało się za cenę ogromnego zadłużenia. Kolejny lockdown skutkowałby kolejnym drastyczny wzrostem zadłużenia, które i tak stale rośnie, bo nie mamy podjętych działań, które by ten proces kończyły - powiedział w programie "Newsroom" ekonomista prof. Witold Orłowski. - Konsekwencje za każdym razem będą bardzo groźne. Istota problemu nie polega na tym, o ile niższy będzie wzrost PKB, jeśli wejdzie lockdown. Istota problemu polega na tym, jak wielki będzie stan zadłużenia i cena, jaką zapłacimy lokalnie lub globalnie w postaci kryzysu - dodał.

KOMENTARZE
(18)
Van Jok
2 lata temu
Lockdown nic nie daje. Ludzie i tak się zarażają w tej samej skali co rok temu jak był lockdown.
Marek
2 lata temu
Chorzy ludzie te lockdowny sprawia że wiele osób wyląduje na ulicy bez pracy a gospodarka padnie. Za tym protesty kolejne fale więc więcej złego niż dobrego. Obudźcie się tym bardziej że kilka dni temu mówiliście że to błędna taktyka
Pan Wielkiego...
2 lata temu
Lockdown zapobiegnie inflacji.
Green
2 lata temu
jak Morawiecki napożyczał kasy, zniszczył polskich przedsiębiorców na rzecz amerykańskiego kapitału. To jak, mamy spłacić nasz dług skoro nic nie produkujemy, nie mamy juz własnej marki. Przez ponad 30 lat zniszczyli Polskę teraz Morawiecki dobił nas w 5 lat. Brakuje lekarzy,bo Premier zamiast inwestować w uczelnie wydał na kościoły i muzea. Aż 80 % dotacji wydali na głupoty ,reszta na na prywatne firmy polityków, no może 5% otrzymało z tego kasę normalni obywatele. Na początko lekarze i analitycy mówili zamknać granice, to nie. Nie potwierdzone Morawiecki głosił. Dzisiaj do Japoni, Korei i Chin nie wjedziesz bez 3 tygodniowej kwarantany i to bez znaczenie czy xaszczepiony,ozdrwieniec, czy bez preparatu. Dzisiaj są potenga światową, któzy wyprzedzili USA.
dj_
2 lata temu
Może nadejdzie wreszcie ta ważna potrzeba, żeby obywatelom skubnąć połowę depozytów?