Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad milion wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej. Znamy dane

Już ponad 1,17 mln wniosków złożonych do ZUS i i wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy o pomoc z tarczy antykryzysowej – chwali się ministerstwo rozwoju na Twitterze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter KPRP)
Minister Jadwiga Emilewicz zapewnia, że wsłuchuje się w głos przedsiębiorców i udoskonala tracze antykryzysową (Fot: Jakub Szymczuk)

Według stanu na wieczór 16 kwietnia, wpłynęło dokładnie 1 175 726 wniosków o skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez specustawę antykryzysową. Z podziałem na konkretne formy pomocy wygląda to następująco:

o 783 086 – dot. zwolnienia ze składek do ZUS za marzec - maj 2020 r.
o 199 909 - dot. świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą;
o 12 057 – dot. dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, dofinansowanie do wynagrodzeń w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy;
o 126 855 – dot. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców;
o 19 303 – dot. świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych;
o 34 516 – dot. odroczenia lub rozłożenia składek ZUS bez opłat.

Handel zamarł w połowie marca i na jego odrodzenie przyjdzie nam jeszcze poczekać
Odmrażanie gospodarki. "Centra handlowe w trzecim etapie? To niezrozumiałe"

Ministerstwo przekonuje, że dane te pokazują, że rozwiązania pomocowe zawarte w tarczy z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw. Z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że najbardziej zainteresowane tym rozwiązaniem są duże firmy (90 proc. wskazań), a także sektor handlowy (63 proc.). Liczba złożonych wniosków o postojowe już przekroczyła 50 tys.

Obejrzyj: Czy maski chronią przed koronawirusem?

- Dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60 proc. do nawet 75 proc., co jest bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji – czytamy w komunikacie resortu.

Zapewnia on również, że pozostaje w ciągłym w kontakcie z przedstawicielami branż, organizacji pracodawców, poszczególnych firm.

- Zgłaszane propozycje uzupełnień i modyfikacji są analizowane i konsultowane. Rząd na bieżąco, elastycznie reaguje na dynamicznie zmieniającą się sytuację – napisano.

Pozorowane działania - tak o planie odmrażania mówi ekspertka rynku pracy
"Plan odmrażania gospodarki nie pomoże przedsiębiorcom". Ekspertka rozczarowana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, tarcza antykryzysowa, ministerstwo rozwoju, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-04-2020

KamaA ilu z tych którzy się zgłosili otrzymało realną pomoc

17-04-2020

Smutne...Pani Minister, tu się nie ma czym chwalić - ilość złożonych wniosków. Ludzie są po prostu przyparci do przysłowiowego muru i nie mają z czego żyć.

17-04-2020

boloDlaczego dokonano takiego oszustwa, że mikrofirma zatrudniająca dziewięciu pracowników nie jest zwolniona ze składek ZUS??? trzeba było powiedzieć, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)