Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pozwy za lockdown. Przedsiębiorcy dostaną pieniądze? Mec. Dubois: Rząd zrobi wszystko, żeby nie płacić

Przedsiębiorcy składają pozwy zbiorowe, domagają się od państwa odszkodowań za lockdown. - Mam nadzieję, że przedsiębiorcy dostaną pieniądze, ale rząd zrobi wszystko, by nie dostali. Otrzymaliśmy odpowiedzi prokuratorii generalnej na te pozwy, jesteśmy na etapie zapoznawania się z nimi, na razie argumentacja nas nie przekonuje. Widzimy wolę, by pokrzywdzeni nie dostali pieniędzy, będziemy walczyć do końca przed sądem, by stało się inaczej - powiedział w programie "Newsroom" mec. Jacek Dubois, adwokat i członek Trybunału Stanu. - Gdyby nasze argumenty zostały uznane, to zostałoby jasno stwierdzone, że organy rządzące naruszyły konstytucję, co wiązałoby się z odpowiedzialnością na różnych szczeblach. Uważamy, że przepisy dotyczące lockdownu zostały wydane niezgodnie z konstytucją. Przyznanie się do tego, co twierdzimy w pozwie, byłoby przyznaniem się do winy. Rząd będzie robił wszystko, żeby do rzeczy oczywistych się nie przyznać - dodał.

26-05-2021
Tagi:
0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
KOMENTARZE
(28)
Biznesmen
rok temu
Walczyć, niech ten barbarzyńca Niedzielski odpowie za to, co nam uczynił złego!
Brawo.
rok temu
Oby Wam się udało. Nasza konstytucją jest szmacona przez ten rząd. Należy to zmienić...
fruto
rok temu
mają mordercy płacić z własnych majątków nakradzionych
OBSERWATOR
rok temu
Kiedy koniec mafii komorniczej i oszukańczych licytacji - skończyć z bezprawiem i przestrzegać praw podstawowych człowieka ???
tom
rok temu
Identyczna sytuacja jest jeśli chodzi o pandemię od strony zdrowotnej. Dlatego amantadyna nigdy nie okaże sie skutecznym lekiem, z w/w powodów. W Polsce nie okaże sie skuteczna. A to tylko początek
...
Następna strona