Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Praca zdalna. Co z wypadkami i ekwiwalentem? "To są kwestie sporne"

- Mamy projekt resortu pracy i propozycje ze strony pracodawców dotyczące pracy zdalnej. To zapotrzebowanie na uregulowanie tej kwestii wypływa zarówno od strony pracowników, jak i pracodawców - powiedziała w programie "Money. To się liczy" Joanna Torbe z Bussines Center Club. – Widać, że home office się sprawdził i powinien zagościć w naszym prawie pracy. Są sporne kwestie np. dotyczące wypadków w pracy, bo wiadomo, że pracodawcy chcieliby tę odpowiedzialność jak najbardziej po swojej stronie ograniczać. Jest też temat telepracy, która została w tym nowym projekcie resoru wyeliminowana. Sporna jest także sprawa wypłacania ekwiwalentu za używanie rozmaitych sprzętów w domu. Pracodawcy nie szukają ucieczki od ekwiwalentu, bo przecież i tak wynajmowanie biura kosztuje ich więcej, ale otwartą kwestią pozostaje, czy ta kwota powinna być sztywna, czy indywidualnie ustalana z pracodawcą - dodała.

0
0
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
KOMENTARZE
(10)
Pracodawca z ...
2 lata temu
Nie zostawialabym opcji otwartej na negocjacje ekwiwalentu. Nalezy podac limity ekiwalentu za wode+prad wyliczona za 8godzinna prace. Zaraz pracownik pokaze rachunki jak bylo vs jak jest, a w trakcie jego pracy zdalnej leci TV non sto/radio. Zaraz sie zacznie dyskusja ze kawe wypil, herbate musial wypic etc. Uregulowalabym wlasnie kwestie sprzetu- pracownik korzystajacy z prywatnego sprzetu bedzie mogl na nim przechowywac dane firmy, pracodawca nie bedzie mial praw egzekwowania wykasowania danych w ramach poufnosci danych etc. Pracownik zawsze moze powiedziec, ze sprzet sie zepsul i nie moze pracowac, nie ma srodkow do zakupu nowego sprzetu. Sprzet powinien byc zapewniony przez pracodawce- laptop, klawiatura, myszka, monitor. Wypadek przy pracy przy komputerze w domu? Zwolnienie pracodawcow z odpowiedzialnosci! Zaraz firmy beda wydawac PLN na odwiedziny BHP'owcow z prywatnych domach + refakture kosztow dojazdu. Tak na marginesie- grupa zawodowa: handlowcyi kierowcy. Powinna byc aktualizacja stawek za diete, stawki nie zostaly zmienione od 1997roku?
ogarnięci
2 lata temu
wygląda na to, że niektórzy uważają , że jedynie praca fizyczna to naprawdę praca i mają problem z pracą zdalną. przy takim podejściu mieszkalibyśmy nadal na drzewie lub w ziemiance oraz przemieszczalibyśmy się wyłącznie chodząc, bo chyba nie ogarniają pracy umysłowej. może jakby newton lub edison kopał rowy byliby chyba zadowoleni, jak przydatną mają pracę. postęp technologiczny umożliwia ZMIANĘ sposobu pracy na zdalną, bez uszczerbku dla jej jakości a zwiększając efektywność i lepsze łączenie życia zawodowego i prywatnego dzięki. należy się uczyć i nadążać.
daree
2 lata temu
dajcie ludziom po 2tys zl by nie musieli chodzic do pracy,zarazac w komunikacji,toz rzad ma kase bierze po 30 tys miesiecznie,wprowadzcie prace po 20 godzin tygodniowo by nastepne 20 mogli pracowac nowi,bedzie zdrowiej i kazdy mial kase zero bezrobocia
...
2 lata temu
Kiedy rząd zrobi porządek z pracą zdalną w administracji rządowej? Od kilku miesięcy używam swojego komputera, telefonu oraz prądu pracując zdalnie, a robię dokladnie to samo, co na miejscu i pracy nie jest mniej, a więcej.
PYTAJNIK
2 lata temu
A KIEDY KACZYŃSKI ZROBI PORZĄDEK ZE ZDROWIEM ?? PAŹDZIERNIK JUŻ NASTAŁ !! GDZIE COROCZNE PRZETACZANIE KRWI W WAM-ie, STERYDY I INNE CUDA NA NASTĘPNY ROK ?? BO COŚ CICHO W TYM TEACIE ...