Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Pracodawcy pod ścianą. "Utrata doświadczonego pracownika dużo kosztuje"

- W Polsce jest ponad 150 tys. wakatów, ale z drugiej strony powstało o 20 tys. mniej nowych miejsc pracy - powiedział w programie "Newsroom" WP Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service. – Są pewne niepokojące sygnały na rynku pracy. Rosnące koszty pracy sprawiają, że pracownicy szukają możliwości, by zarobić więcej. Polscy pracownicy są lojalni i najpierw idą po podwyżkę do pracodawcy, a dopiero w drugiej kolejności rozglądają się za inną pracą. W sytuacji, gdy nasze wydatki i raty kredytów rosną, utrzymanie kosztuje coraz więcej, musimy iść do naszego szefa i o tym szczerze porozmawiać. On, podobnie jak my, zmaga się z rosnącymi kosztami produkcji z powodu inflacji, dlatego powinien to rozumieć. Pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że utrata doświadczonego, dobrego pracownika generuje koszty. Dlatego tak długo, jak mogą, będą starali się dawać podwyżki, na jakie mogą sobie pozwolić. Czas świąteczny sprzyja temu, by podwyżkę dostać.

wideo
rynek pracy
102
Podziel się:
KOMENTARZE
(102)
maruda
2 lata temu
Prywata się kończy, mają zostać same korporacje a tam już jeden z drugim tzw. "fachowcy" nie podskoczy tylko będzie z...ać jak niewolnik a jak się nie będzie podobało to pod płot i zdychaj. Taki właśnie los zgotowały nam "elyty" światowe, jak to mówi ich powiedzenie " Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy".
Pozytywnie
2 lata temu
Zaraz braknie fachowców a robić u dziada nie ma co
2man
2 lata temu
Bzdura.. Pko bp wywala doświadczonych pracowników i od razu są oferty pracy gdzie szukają nowych
Tak jest, lep...
2 lata temu
Każdy kij ma 2 końce, każą pracować za dwóch a płacą mniej niż za jednego, janusze byznesa
Mesjasz
2 lata temu
Problemem jest to że pracownicy są zwalniani a nie to że pracodawcy ich tracą. Jak to w PiSie, byle tylko przedsiębiorczych poniżyć a nierobom naopowiadać bzdur. A właśnie ze to robole mają problem bo puka już do nich komornik a nie prezes firmy że zmniejsza obroty!
...
Następna strona