Notowania

gospodarka
30.12.2019 14:59

Prawie połowa Polaków odbiera służbowe telefony w czasie wolnym

44 proc. pracujących odbiera służbowe maile i telefony w czasie wolnym od pracy - wynika z badania GUS. Do kontaktów zawodowych w czasie wolnym przyznaje się prawie połowa osób prowadzących działalność gospodarczą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)
Telefony poza godzinami pracy to w Polsce norma.

44,3 proc. badanych pracowników potwierdziło, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przynajmniej raz kontaktowano się z nimi w sprawach zawodowych poza godzinami pracy.

W przypadku 28,3 proc. kontakty te miały miejsce jeden lub dwa razy. Dla 16 proc. były one częstsze.

Według badań GUS, w II kwartale 2019 roku prawie 32 proc. wszystkich badanych musiało przynajmniej raz w miesiącu dostosowywać swój czas pracy do wymagań stawianych im przez pracodawcę lub klienta.

Ukraińcom wiedzie się coraz lepiej. Część nie chce wracać do Polski

W prawie połowie przypadków taka dyspozycyjność wymagana była co najmniej raz w tygodniu.

Pracowników przebadano też pod względem możliwości korzystania z różnych form elastycznej organizacji pracy. Zdecydowana większość, ponad 67 proc., deklaruje, że w ogóle nie ma wpływu na czas rozpoczęcia i zakończenia pracy.

Na wzięcie niezaplanowanego dnia urlopu może sobie pozwolić ponad połowa badanych. Zaledwie ok. 3 proc. uznaje to za zupełnie niemożliwe.

Badanie pokazało też, że zdecydowana większość Polaków pracuje pod presją czasu. Ponad 37 proc. badanych przyznało, że presji czasu doświadcza w pracy często lub bardzo często. Zaledwie 16,5 proc. deklaruje, że nie doświadcza jej wcale.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, praca, gus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-12-2019

GuestPracownicy w godzinach pracy również odbierają telefony prywatne i z tym nie ma problemu .. ? Co więcej jak ktoś chce większe pieniądze i kierownicze … Czytaj całość

31-12-2019

PracownikSzanujcie się, po to jest czas wolny żeby był wolny. Kto pracuje w czasie wolnym tej jest frajerem jeśli nie pracuje na siebie

31-12-2019

JarekSłużbowe? Mój Janusz biznesu od razu wydzwania na prywatny, dodałem to do czarnej listy to ten zaczął mi grozić zwolnieniem

Rozwiń komentarze (7)